| IngerCazator a întrebat:

Prietenul meu vrea sa facem sex, cei drept si eu mi-as dori sa fac. Dar tinand cont ca eu inca sunt virgina nu stiu ce senzatie o sa am, el insa are experienta. O sa ma doara tare? Si ce pozitie imi recomandati ca sa nu ma doare asa de tare? Ce ar trebui sa fac sa nu ma doara?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai numai 14 ani, stii?
Vrei sa devii femeie de acum?
Ce-o sa faci la 24 de ani, la 34?
Tu nu vrei sa ai copii, nu vrei sa-i vezi crescand?
La 14 ani nu accepti sa faci sex, esti inca un copil, iar prietenul tau un pedofil de doi bani!
La 14 ani corpul tau nu e dezvoltat aproape deloc,e incapabil sa suporte contacte sexuale fara sa aiba urmari catastrofale pentru sanatatea ta!
Ce poti pati?
Rani pe colul uterin,trompe uterine infundate,chisturi pe ovare,avorturi,infertilitate,cancer de col uterin,boli cu transmisie sexuala sunt doar cateva primejdii carora le bati la poarta cu insistenta ta sa-ti incepi viata sexuala!
Cum te poti iubi pe tine atat de putin? Cine crezi ca merita sa te nenorocesti pe viata?
Prietenul tau profita la maxim de naivitatea ta si tu te grabesti sa-i faci pe plac,uitand ca femeie poti deveni oricand,fata si virgina esti numai o data!
Si,odata intamplate,lucrurile nu mai pot fi schimbate,nu poti spune "imi pare rau" si sa dai timpul inapoi!
Peste catva timp, dupa ce te va fi folosit si consumat "prietenul" tau, te va lasa pentru alta, tu iti vei gasi un altul, apoi un altul si peste 5 ani, peste 10, vei privita trista si plansa, fostele tale colege de scoala plimbandu-se frumoase si fericite la bratul unui sot care sa le iubeasca, poate impingand un carucior si te vei intreba amarata de ce tu n-ai avut noroc...
Pentru ca te-ai grabit sa dai ceea ce ele au stiut sa pastreze.
Nu te rupe de colegele si prietenele tale, traieste-ti viata de la 14 ani,e o varsta de care iti va fi un dor nebun peste ani!
Ca sa ai o viata buna,trebuie sa faci alegeri bune in ea si tu,tocmai alergi sa o faci pe cea mai proasta!
Nu te grabi,nu ai nici un motiv!
Te va lasa "prietenul" tau? E bine,inseamna ca doar sex dorea de la tine,nu te iubea cum crezi acum.
Pentru ca inca nu a obtinut corpul tau,e dispus sa-ti spuna orice, ca te iubeste, ca nu te va lasa niciodata, c-o sa fiti impreuna toata viata, c-o sa aveti 3 copii si-o casuta cu gradina!
Orice! Doar sa cedezi.
Daca te-ar iubi, insa, nu ar cauta sa-ti distruga nici organismul, nici viata!
Spune-i hotarata ca trebuie sa astepte 4 ani,ca sa faceti sex.
Si ii vei vedea adevarata fata!
Nu te mai lasa niciodata manipulata si folosita de ceilalti,esti singura stapana a corpului si mintii tale.
Tu hotarasti, SINGURA, ce faci cu tine si cu corpul tau.
Dar, mai intai, invata sa te iubesti mai mult!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru greece12):

Nu mai fi asa dramatica. Sute de femei si-au inceput viata sexuala inainte de 18 ani (parca cand esti major, dupa voi, ai dreptul la toate, inclus sexul laughing ) si sunt fericite, cu copii, la casa lor. Deci nu aberati

| greece12 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Dramatica eu, sau voi inconstienti?
Si, da, cele de care pomenesti tu, intr-adevar si-au inceput viata sexuala inainte de 18 ani, de-asta sunt "sute", e tot ce a mai ramas din "mii de femei".
Vei intelege pe la 35 de ani,cand o sa stai la coada la usa ginecologului, intrebandu-te de unde ti-o fi aparut fibromul ala uterin.
Pana atunci, nu esti in masura sa dai lectii.
Poate ca nici eu nu sunt, dar eu am trecut pe unde esti tu, in timp ce tu n-ai ajuns unde sunt eu.
No offense.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru greece12):

Nu toti adolescentii sunt inconstienti.
Nu toti adolescentii ignora problemele de sanatate care pot aparea din vina contactului sexual inainte de vreme.
Vorbesc de cazuric are eu cunosc si care nu sunt asa WoW cum tu mentionezi mai sus.

| greece12 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Nu stiu cat de wow sunt cazurile mentionate de mine, pentru ca eu am enumerat boli, 100% posibile si de neevitat.
Stiu ca nu toti adolescentii sunt inconstienti, cunosc destui care m-au facut sa ii respect pentru modul matur in care gandesc.
Dar, sexul este intr-adevar un "joc" al oamenilor mari.
Iar sex, poti face in momentul in care INTELEGI ce faci si, in plus, esti capabil sa si cresti un copil.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru greece12):

Daca afirmatia dumneavoastra ar fi 100% adevarata, toate femeiile care si-au inceput viata sexuala la o varsta frageda (nu vorbesc de 12-13 ani) au o boala din cele spuse mai sus.

Iar, despre partea a doua a raspunsului sunt total de acord.

| greece12 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

E bine ca esti de acord cu mine macar pe jumatate!happy
Ca sa te conving si de cealalta jumatate,insa,va trebui,in primul rand sa tinem cont de faptul ca nu toate organismele sunt identice(unele mai fragile, unele mai putin fragile, unele efectiv norocoase) si, in al doilea rand, sa asteptam ca toate aceste cazuri sa ajunga la 35-40 de ani...
Un procent de 90% din femei, dupa 30 de ani, viziteaza medicul ginecolog pentru o afectiune ginecologica severa si, nu te astepta ca cele pe care le cunosti sa-ti spuna si adevarul!
"Statisticile arata ca femeile intre 30 si 50 de ani din Romania merg de 0, 5 ori pe an la medicul ginecolog, fata de femeile de aceiasi varsta din Europa de Vest, care merg la ginecolog de 3, 5 ori pe an. Motivele acestei dramatice diferente se vad in faptul ca romancele mor de cancere in sfera genitala, mai ales de col uterin, de doua ori mai multe decat europencele, sunt dependente de calendar, ca unica masura anticonceptionala si depsiteaza in faze nevindecabile cancerul de san."
Asa ca... poate incep sa te conving si de cealalta jumatate!happy
Departe de noi si de toata lumea asa ceva, desi realitatea e alta!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru greece12):

Imi pare rau, nu traiesc in Romania de cativa ani buni, nu sunt la fel de bine informata ca dumneavoastra cum se desfasoara aceste chestii in Romania, si poate de aia am mers in contra fiindca nu sunt inconjurata de femei asa. In orice caz, vorbind la nivelul Romaniei, ceea ce ai spus despre femei sunt convinsa ca e adevarat.winking

| greece12 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Aici ne potrivim perfect, pentru ca eu nu traiesc in Romania de 20 de ani...merg doar vara,imi vizitez familia,prietenii si locurile natale.
Dar nimic nu m-ar impiedica sa nu stiu,aflu si sa inteleg ce se intampla in tara mea!
Este motivul pentru care sunt aici, pe site.
Ajut.
Cu sau fara dramatismul pomenit de tine, fetele, baietii, toti copiii astia au nevoie de ajutor.
Nu cred ca au nevoie sa devina mai nefericiti decat sunt.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru greece12):

Degeaba le oferim ajutor daca tot de capul lor vor face. Se cred inteligenti, dar inoata in prostimea lor. Pacat ca vad copii de varsta mea (16) in situatii de genul. Chiar ajung sa cred ca sunt pur si simplu orbiti de moda, prostime, indiferenta si needucatie parinteasca.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru greece12):

Intr-adevar, de asta merg cu parintii mei vara, pentru familie, mai ales bunici, si locuri care au ramas in suflet. Chiar daca in fiecare dimineata observ stirile din Romania, greu ar fi sa ma obisnuiesc cu viata de acolo. Mai ma gandesc eu ca adolescentii de aici (nu toti) sunt inconstienti, dar vad ca in Romania este la fel, sau poate chiar mai rau.

| greece12 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Uite ca aici nu ne mai potrivim.
Printre toti copiii astia rataciti,multi se pierd pentru ca NU AU cui sa ceara un sfat,parintii ii ignora,dascalii ii ocolesc,ce sa faca si ei,intreaba pe TPU.
Si,daca ai suflet in tine si intelegi ca problema fiecaruia e "cea mai importanta",daca le deschizi ochii,sunt convinsa ca macar cativa o vor lua pe drumul care trebuie!
Am vazut copiii rasfatati, obraznici, de o rautate fantastica, lipsiti complet de educatie si bun simt, blesteme pentru parintii lor si pentru societate....si m-am amarat,cu ei orice speranta e pierduta.
Dar am vazut si copii rebeli,independenti,isteti,carora le spuneam un cuvant si intelegeau o suta!
Comunic cu multi dintre ei,in privat,ma bucur sa le urmaresc progresul,ma simt mandra de victoriile lor mici si tin la ei,de parca ar fi ai mei...
Asa ca,eu sper.
Sunt bolnava de optimism, sunt incapatanat de optimista!
Si, in afara de asta, stiu ca nimeni nu e in totalitate rau.
Asa ca, eu sper!happy

25 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ati epuizat deja fazele de Petting?! Numai sexul v-a mai ramas?! Am mai raspuns la intrebarea asta, cauta la raspunsuri! Poate ar fi mai bine sa astepti cel putin pana la 18 ani +, sau minim pana dupa bac si dupa ce vei cunoaste mai multi baieti la Balul bobocilor! Daca te lasa cu ochii in soare dupa scurt timp?! Pozitia pentru deflorare este ce a misionarului! Eventual el in genunghi, la marginea patului unde tu esti culcata si cu picioarele atarnand.

| DNSK a răspuns:

Dracii ma iau cand vad "prietenul meu vrea". da de tine, tine cineva cont?! si u ai drept de apel mah! nu trebuie sa te ghidezi dupa prieten, daca o faci n-ai coloana, traiesti degeaba administrandu-ti altu viata! si cum fiecare o are pe a lui, nu-i bine! fii cu coloana. daca simti ca vrei ca esti pregatita fa-o. daca nu nu! eu zic sa astepti, ca la cum ai scris nu esti! toate se fac la timpul lor, nu accelera procesul, vei regreta

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca are experienta si tu esti relaxata atunci totul va fi ok.

| Azµre a răspuns:

Câți ani ai?
Ești pregătită psihic? Documentată ești?
Durere va exista atunci când nu ești relaxată și excitată.
Poți folosi un lubrifiant pentru a diminua din durere și a face penetrarea ușoară.

| Oana92 a răspuns:

De durut o sa doara, dar nu se moare din asta, e o durere suportabila. Poti sa folosesti lubrifiant si nu o sa te doara asa de tare. Iar ca pozitie iti recomand pozitia misionarului, tind sa cred ca daca vei detine tu controlul si te va durea o sa te tragi; e mai bine sa detine el controlul, macar la inceput.

P.S. Sa nu uiti de prezervativ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pozitia capra. Si sa si behai in timp ce ti-o pune, o femeie e mai interesanta asa.

| VladGH a răspuns:

Principalul sa nu stai incordata si ar trebui ca prietenul tau sa te excite foarte tare ca sa nu simti durerea dar numai placerea. Da poate are el experienta dar nu stie daca pe fete virgine... Ah da tu pe spate si el deasupra ta cel mai bun si vezi protejeazate ca sa nu fii dupa virgina deodata mama happy

| LineGuide a răspuns:

Sexul nu este neaparat o metoda de satisfactie, el poate fi si un sentiment nespus, sau un mode de a intretine o relatie, sau un mod de a inlatura monotonia dintr-o relatie. Daca vrei detalii referitoare la "experienta" sau cum sa procedezi uneori in anumite situatii, ti-am dat id-ul meu intr-o alta intrebare, cauta-ma!

| prizeFTW a răspuns:

Stai liniştită. Dacă are experienţă va şti cum să te ia.Şi de durere, cam da..doare.Dar este suportabil din câte am auzithappy

| jessikz0r a răspuns:

Daca are experienta, tu doar lasa-te dusa de val, va sti el sa faca restul! Te pup, bafta!

| LittleLuciane a răspuns:

Buna! nu iti recomand sa planifici chestia asta daca iti doresti cu adevarat o vei face si nu te va durea (e o senzatie placuta ) dar daca nu vei vrea te va durea putin dar e o durere ca o placere dar nu uita sa te protejezi.in leg cu pozitia o veti alege cand va veni momentul! succes :*

| SyndicateX a răspuns:

Asteapta pana ai 17-18 ani, nu fa sex cu el doar pentru ca iti cere el asta. Ce varsta ai tu si ce varsta are el?

| maus12 a răspuns:

O sa te doara i ceva normal da in functie de himen, sa fie el peste tine stiu din cate am auzit ca nu i asa dureroasa si ca sa nu te doara asa de tare trebuie sa fi excitata foarte tare sa simti ca vrei sa o faci dar asta depinde de prietenul tau. Funda?

| Ana836 a răspuns:

Fa-o. Normal, nu doare asa tare, e placut daca incepi incet. Si ai putea sa incerci pozitia misionarului, e super ok, nu v-a doare tare.