| lalaland a întrebat:

happy
Probabil am sa scriu mult, deci daca nu vreti sa cititi, nici nu va apucati. laughing
Imi place de un baiat din clasa mea, de vreo trei ani. Acum suntem pe a 8a. Parca imi da semne ca ma place, imi zambeste fara motiv. Il prind cum se uita la mine, atunci ma uit si eu la el zambind, el nu isi ia privirea, dar eu mereu ma rusinez sau nu stiu de ce o fac, dar eu imi intorc privirea in alta parte. Ii scriu pe facebook, doar eu ii scriu. Are momente cand imi scrie cu emoticoane si e dragut, dar de multe ori simt ca imi scrie din sictir. Nu mi-a raspuns la ultimul mesaj pe telefon si de atunci nu i-am mai scris. Nu e genul care vorbeste cu fetele, de aceea cred ca poate, doar poate, ma place. Si atunci ma gandesc, eu nu sunt nici pe departe frumoasa..adica eu nu ma cred frumoasa. Baietii nu ma curteaza, poate pentru ca nu ma imbrac ca majoritatea pitipoancelor, sau nu stiu. Multi baieti imi zic ca sunt "buna", unii imi zic ca sunt chiar frumoasa. Nici nu stiu ce sa mai zic. Eh, sa revenim. laughing Se apropie banchetul, cum ma pot apropia de el? Faza e ca ma duc la alt liceu, in alt oras deci nu am sa-l mai vad. Nu imi place sa folosesc "cum sa ma dau la el?", dar cam asta ar fi ideea intrebarii mele. laughing Sa-l invit la dans? Chiar nu as vrea sa plec fara o amintire.
As dori sa imi raspunda baietii in special, va rog, seriozitate laughing Sa nu imi ziceti sa il prind de ** si de astea, ca va dau cutit. laughing

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stii ce " nasol" este sa dansezi cu cineva, asa din obligatie?

| lalaland explică (pentru neutrino):

Eu am intrebat daca sa-l invit..nu e genul ala care sa zica "ok" daca nu vrea. El zice totul pe fata si sunt sigura ca mi-ar zice daca nu vrea sa vina.

| Anemona2020 a răspuns:

Vorbeste cu el asa fata in fata si intreaba-l asa pe un ton mai glumet,, vrei sa dansezi cu mine,, si poate accepota daca te place.

| Mexx99 a răspuns:

Buna!:* Intreaba-l cu cine merge la banchetsmug Sau abordeaza-l pe ringul de dans ( va fi muzica, veti fii multi si cu siguranta iti va fi mai usor sa stai pe langa el ) mai vorbeste cu el pe fb ( daca vorbiti live iti poti da seama daca vorbeste cu tine din politete sau daca chiar vrea ceva de la tine ) vorbiti despre scoala, liceu etc ) Mult mult succes:*

| MickeyMouseLove a răspuns:

Toti baietii sunt asa... Daca vrei sa te apropii de dansul atunci invita-l la dans, si an timpul dansului spune-i o gluma happy Povestestei cateva antamplari hazlii. Vorbeste cat mai mult cu dansul, zambestete si nu te rusina. Cand veti dansa ancearca sa te apropii de dansul cat mai aproape, iar daca el te place va intelege si poate chiar va ancerca sa te sarute. An aceste zile pan la banchet stai aproape de el si un ultim sfat,, Daca simti ca e jumatatea ta pe viata nu al lasa caci pe urma ati va parea foarte rau de aceasta greseala pe care ai anfatuito,, Acestea sunt sfaturile mele. Funda happy?

| dydylyna14 a răspuns:

Nu stiu.Nu-l invita tu, daca te invita el bine si daca nu tot bine. De ce vrei sa dansezi cu el, sa simtiti ca se leaga ceva si dupa sa-l lasi balta? Apropo, nu toate fetele care se imbraca la moda sunt pitipoance, nu vreau sa fiu rea dar... daca tu te imbraci diferit poate rade de tine sau altceva...Din ce ai scris reiese asta : 1)Nu esti frumoasa.[chiar daca tu zici ca iti zic bietii ca,, esti buna'' pentru ca te-ai contrazis singura :,, Nu-ti fac curte'' ] 2)Vrei sa-l amagesti pe baiat pentru ca tu vei pleca. 3) Daca cineva se imbraca,, normal'' la tine inseamna ca e c*rva!

| FlashDNY a răspuns:

Daca el nu te invita, nici tu sa nu o faci, insa la banchet cand o dansati du-te pe langa el, insa nu iti arata interesul fata de el astepta sa vezi daca face el primul pas, daca nu inseamna ca pur si simplu nu a meritat efortultongue