| mariaangh a întrebat:

Buna tpu..problema mea e ca nu am prieteni. vreau sa fac partr din grupul misto. Am iesit odata cu ei dar nu am spus niciun cuvant de frica sa nu esuez..si am dat-o in bara rauAcum vreau sa ne imprietenim ei fiind mai mari ca mine,eu simt ca de data asta va merge bine si am prins curaj. Dar nu stiu,cum sa ii abordez,ce sa le scriu pe facebook,cum sa intru in vorba cu ei,nu stiu.mi-e frica sa nu dau gres din nou. De unul dintre baieti imi place,dar nu am vorbit decat o singura data atunci cand am dat-o in bara,nu scoteam niciun cuvant, acum insa ma simt pregatita sa vorbesc cu ei. Dar stiu ca o sa ma rosesc la fata mai ceva decat o rosie. Pe bune. Ma puteti ajuta cumva? Va rog. Vreau ca si acel baiat sa ma placa si sa ma integrez in grupul lor. Multumesc frumos pentru raspuns. Funda celui mai bun.

2 răspunsuri:
| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Trebuie sa arati ca faci lucruri tare, ca esti tare si sa vorbesti cu ei mai mult. Ce daca te inrosesti! Mai intai arata-le ca pot avea incredere in tine. Nu fi distanta!

| ForWhat a răspuns:

Pentru mine a fost mereu o problema sa ma integrez deoarece imi era frica sa nu fac vreo prostie. Pana cand am intrat intr-un cerc de voluntariat si am inceput sa fiu mult mai sigura pe mine si cat mai naturala. sunt genul de persoana care se alinta pe langa oameni si a fost un plus pentru mine. Sfatul meu este sa ai incredere in tine si sa te comporti cat mai natural cu ei. Cat despre tipul de care-ti place pentru inceput incepeti cu un joc de priviri dupa care cu mici zambete. Chestii copilaresti, dar care prind happy Succes