| Madeleine123 a întrebat:

Buna,TPU.happyRevin cu o noua intrebare.Ieri,am intalnit un baiat la un botez, foarte dragut.Se purta frumos cu mine,mi-a dat jacheta lui cand mi-a fost frig,radeam,glumeam,dansam,etc.A incercat si sa ma sarute, dar l-am respins...in fine, cred ca ma placea.Eu am 15, el 19.Nu stiu ce sa cred.Si mie imi place de el,adica, ma gandesc doar la el si asa mai departe.Am uitat sa ii cer numarul de telefon, sau ID si acum nu stiu cum sa mai dau de el...Ce sa fac.sad?

8 răspunsuri:
| scarletjo a răspuns:

Buna! Daca intr-adevar a pus stapanire pe gandurile tale iar tu crezi ca te va face fericita..atunci nu renunta sa il cauti. Daca va aflati in acelasi loc(botezul in mod sigur aveti macar o cunostinta comuna). Stiu ca iti va lua ceva timp dar incearca sa il cauti pe facebook-ul cunostintei/cunostintelor comune(de la botez). Totul se intampla cu un scop: daca nu il gasesti, inseamna ca nu este pentru tine, dar totusi ai avut parte de o seara frumoasa.Succes!

| DennK a răspuns:

Al cui a fost botezul? Întreabă persoanele care au organizat botezul, ele sigur vor ști pe cine au invitatwinking.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Buna. Ai putea sa vb k cineva cunoscut lui si poate are un nr de tell sau id lui de mess. Sau cautal pe facebook, daca ii stii numele. POate il gasesti cu numele lui adevarat. Si daca si tie iti place de el vorbiti si poate incepeti o frum poveste de dragoste. oricum`. un sfat asa pentru orice eventualitate. NU TE INCREDE IN BAIATI, MAI ALES CEI FRUMOSI, SUNT FOARTE PERCULOSI, NIKIODATA NU STII CE VOR CU ADV. bafta multa.:*

| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Draga mea, daca te intelegi cu el este foarte bine. Dar daca a pus stapanire pe gandurile tale atunci situatia nu e foarte "roz" si mai ales ca acum nici nu sti de unde sa il ei.
Un sfat : cauta`l si tu pe retelele astea de socializare pana la urma doar pentru acest scop sunt create ca oamenii sa se pot regasii utilizandu`le. Sunt sigura ca sti si tu cateva retele cu nume sonore de pe internet.

Daca nu-l gasesti, incerca sa dai de prietenii lui. Hai insista! Trebuie sa il gasesti, pentru al cunoaste mai bine, POATE, POATE smug.

Mult noroc! Iti tin pumnii! Ai multa grija de tine!

| Madeleine123 explică (pentru WhisperSsS):

Ideea e ca nu..cunosc nici prietenii...sad

| WhisperSsS a răspuns (pentru Madeleine123):

Revinotii! Nu imi place sa vad lumea plangand, lasa`mi id`ul tau pe privat (daca vrei ). Trebuie sa reusesti! :* Ai spus ca ai fost la botez cu el, atunci intreba cativa oamneii care au fost cu voi, poate asa merge!

| mentalistul a răspuns:

Ia legatura cu persoana la care ai fost la botez si intreaba de acel baiat ca poate are persoana respectiva un nr de tel sau un id de mess si vorbeste cu el daca o sa il gasesti
HAI BAFTA LA CAURATE
CURAAAAAAAAAJ

| Jose21 a răspuns:

Cum spune si @WhisperSsS vorbeste cu cei care au mai fost la botez, cu siguranta aveti ceva comun daca ati fost la acelasi botez sau cineva care a fost sau eventual al cui a fost botezul il cunoaste ca doar nu a venit asa un strain.