| ShyGirl30 a întrebat:

Astazi m-am intalnit cu un baiat(iubitul meu happy )(...)
Eram in bratele lui,si el a incercat de nenumarate ori sa ma sarute, dar l-am respins..imi doream sa il sarut si eu la fel de mult,dar imi e frica si imi e rusine!
Ma tot gandesc 'daca nu o fac bine'?
Am discutat cu el,dar mi-a zis ca asa a fost si el la inceput, si dupa ce o vom face imi va placea...
Dar habar nu am cum sa-mi misc buzele si daca isi va uni buzele cu ale mele...pur si simplu nu stiu ce sa fac!
Va rog frumos ajutati-ma! Dau fundă!❤

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg ce fel de ajutor astepti de la noi?
Vrei sa-ti aratam cum sa saruti?
Inveti exersand, deci, vorbeste cu baiatul ala sa va pupati...

| Zorok a răspuns:

Daca vrei de ce nu o faci? Toti facem greseala aceea de a lasa mintea sa ne induca sentimente negative:URA, FRICA, FURIE, ETC.Fa-o si gata nu e sfarsitul lumii daca nu-ti va iesi prea bine, insa de asta e frumoasa viata pentru ca trebuie sa ne asumam riscuri.Cum ar fi fost daca omul nu si-ar fi asumat riscul de a descoperii, de a inventa si de asi dezvolta inteligenta si ar fi mers pe acelasi drum pe care au mers toate speciile? In loc de internet azi am fi avut bete cu care ne jucam. Oamenii si-au asumat riscuri, riscuri care au adus beneficii omenirii.De ce ti-ar fi frica? Gandeste-te la riscurile pe care si le-a asumat Marie Curie, Stephen hawking, Albert Einstein si multe alte personalitai ale istoriei care au invoat lumea si care au provovcat un impact major asupra omenirii.Trebuie doar sa inchizi ochii sa te lasi dusa de val si sa lasi toate celelalte ganduri la o parte iar mintii sa ii permiti sa exercite doar iubire si nu frica.Sanatate si Bafta happy.Nu uita VIATA E FRUMOASA, TRAIESTI-O happy