| 007IceZone a întrebat:

Buna TPU scuzati categoria dar eu vr un raspuns am auzit ca acum cateva zile a fost semnat un contract sau cum sa-i spun alcumva cu ACTA cea ce spune ca este ca o lege in care este interzis internetu adica nu mai avem voie sa descarcam melodi fara dreptul de autor asa primim amenda foarte mare si 5 ani inchisoare sau multe altele se spune ca ACTA a semnat cu 31 de tari prin care si Romania fara ca oamnei sa stie si ar mai fi ca youtube o sa fie scos si la fel si facebook si mullte altele e adevart ca acest ACTA ne va distruge internetul?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

In spatele acestui act numit ACTA stau alte interese politice la nivel mondial. Da, nu vom mai avea voie sa downloadam absolut nimic fara drept de autor, de parca pana acum artistii au murit de foame din cauza faptului ca noi le downloadam muzica free de pe internet. Tocmai aici este problema. Se doreste controlul fluxului de informatii si interzicerea la libera exprimare. De asta sunt tot felul de petitii ANTI-ACTA ce pot fi semnate pe internet.

1 răspuns: