| Edyez1374 a întrebat:

sper ca am ales bine categoria. Sunt in clasa a opta a si dupa cum stiti probabil la final de a opta a este banchetul. Stiu ca mai e mult dar vreau sa ma pregătesc din timp si sa-mi dati niste sfaturi.
Problema este:
Îmi place de o fata, iar ea nu are cu cine sa meargă la banchet, ea a întrebat un coleg dacă vine cu ea, colegul i-a răspuns că mai e până atunci, dar eu stiu de mai demult ca ii place de ea. În fine, faza e așa, cum as putea sa-i atrag atenția fetei si poate dacă s mai rapid să i-o fur colegului? Nu as vrea neapărat sa fiu intr-o relație cu ea pentru că are un iubit dar nu are cu cine merge la banchet. Oricum si-ar găsi ea, dar cum as putea sa fiu eu cel care merge cu ea, nu vreau doar s-o intreb, am o relație de prietenie buna cu ea, si daca as impresiona-o cu ceva pun pariu că aș avea șanse si as putea sa o întreb. Dar cum as putea sa o impresionez?

2 răspunsuri:
| Popcorncubranza a răspuns:

Baga-i 100 de euro la sutien cand mergeti la shaorma si dupa aia spune-i "Hai cu mine la banchet".

| AjutorulPublic a răspuns:

Fi alaturi de ea la bine si la greu, sa ii acorzi mai multa atentie si e a ta. Nu trebuie sa faci multe lucruri sa o impresionezi, dar tot ce faci sa iti vina din inima.