| SomePrettehGurl a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi. O sa incep cu inceputul. Sunt o fata de aproape 19 ani. Viata mea de licean tocmai s-a terminat si nu aveti idee cat de mult ma bucur. A fost un cosmar. 4 ani din viata mea care credeam ca nu se mai termina. Sunt virgina si probabil nu o sa ma credeti dar nu am avut niciodata un prieten si nici acum nu am avut primul sarut. Colegii mei, si nu numai colegii ci toata lumea din liceu se purtau urat cu mine pentru ca sunt slaba. Am 1.64 si doar 40 de kg. Eram mai retrasa. Nu ma bagam in seama cu nimeni si imi vedeam de treaba mea. Sunt foarte complexata cand vine vorba de aspectul meu fizic. Ma uit in oglinda si vad numai defecte desi sunt persoane care imi spun ca arat bine. Dar sa fim seriosi am doar 40 kg. Am incercat tot felul de diete dar nu reusesc sa iau in greutate. Incep facultatea. Tot ce va rog e sa ma invatati cum sa am incredere in mine cum sa prind atitudine sa ma fac placuta de cailalti, Multumesc

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Unele si-ar dori sa aiba 40 kg stii nu? Este posibil ca atunci cand o sa ti incepi viata sexuala sa te mai ingrasi. spun asta pentru ca am intalnit cazuri.ori era grasuta si a mai slabit ori era slabuta si a mai luat in kg.dar acest lucru nu e valabil la toti, depinde de organism.Si eu am o prietena, clasa a12a 1.60 si cred ca tot 40kg, incat cand ma intalneam cu ea o luam sub brat si dadeam 2-3 ture cu ealaughingDar nimeni nu cred ca ia reprosat vreodata „ha ce slaba esti„ si chiar daca ar fi facut-o pe ea.o tipa cu un caracter deosebit, ar fi durut-o in fundulettonguesi daca esti virgina ce? Chiar am ajuns intr-o lume bazata doar pe sex? poti sa ai si 30 de ani. daca tu vrei sa fii fata mare toata viata nu te poate condamna nimeni ok? desi cred, ca inca astepti baiatul potrivit, deci cu asta tot respectul meu! Nu stiu daca te pot convinge eu sa ai mai multa incredere in tine, asta depinde in totalitate de tine.Va veni ziua cand tu singura iti vei spune „STOP nu imi mai pasa„ iar atunci va fi ziua cand practic tu vei renaste.Mult noroc!

19 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa fi complexata de corpul tau.Mai bine esti in aceasta extrema decat in "obezitate".Sa slabesti e mai greu, sa te ingrasi foarte usor.Mergi la un nutritionist.Fa sport sa te dezvolti, sa-ti dezvolti muschii.Eu am apreciat mereu persoanele slabe, pot manca ce vor ele happy.Fi fericita! Eu am 1, 61 si 54 de kg.Sincer ma cred grasa, si cand vad anumite surplusuri ma simt incredibil de urata.Nu pot manca dulciuri cand vreau eu (si crede-ma am o pofta imensa).
Fi multumita cu ce ai, o sa te implinesti.Mai incolo iti va fi greu sa dai jos. Facem schimb?

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Eu am avut o colega de clasa in generala de aceeasi inaltime si greutate, m-am distrat cand ai spus ca te bucuri pentru ca ai scapat de scoala laughing, sincer anii de liceu sunt frumosi dar mult mai frumos este sa-i termini laughing, asta a fost parerea mea cand am intrat in clasa 9.
Te-ai dus vreodata la medic? Eventual la un nutritionist?
Sa sti ca nu ajunge numai mancarea, pentru ca tu orice ai manca si o galetutza de finetti intr-o saptamana nu te-ai ingrasa deoarece ai un metabolism echilibrat, trebuie sa faci si sport, daca pana acum ai fi facut ceva sport si te-ai fi lasat, te-ai fi ingrasat dar nici acum nu este prea tarziu sa te duci la sala sau la bazin.
Iti sculpteaza un corp armonios!
Altii se duc la sala sa slabeasca dar tu nu ai nevoie de asa ceva ci sa-ti formezi corpul, la varsta de 19 ani s-a terminat doar cu inaltarea, in rest muschii se pot modela.
Retzine, trebuie doar multa munca si ambitie, asta am avut si eu cand am slabit 5kg!
Numai bine!
pa, pa

p.s:Vei reusi!

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Si eu la 18 ani am doar 46 de kile, doar ca sunt mai inalta ca tine atata tot.
Increderea nu o poti primi prin niste randuri scrise de noi aici
faptul ca erai mai retrasa de felul tau nu este un lucru deloc rau, iar faptul ca toti se comportau urat cu tine da dovada ca ei erau aia idioti iar tu aveai ceva mai mult de castigat chiar daca nu simti acum nu sti de unde va sarii norocul.
Trebe sa ai incredere in fortele propii iar greutatea las-o te vei schimba cand vei da nastere unui copil etc
altele ar vrea sa aiba greutatea ta si nu pot.
Nu te mai consuma din cauza asta ai toata viata inainte toate usiile ti se vor deschise

| dariaelena a răspuns:

Daca vrei lasa-mi mesaj cu id tau si vorbim mai multe pe mess:*

| DeeaMarry a răspuns:

Iti recomand sa discuti cu un psiholog.
Mare pacat ca ai terminat liceul si nu ai reusit sa vorbesti cu psihologul de acolo(presupun ca exista unul si ca nu ai apelat la el).
El o sa te ajute sa treci peste aceasta problema a ta mai mult decat oricine altcineva.
Prima sedinta e mai grea. Pe urmatoarele o sa le percepi ca pe o parte necesara din viata ta.
Mult succes!

| eurynomus a răspuns:

Eurynomus3free e idul meu daca vrei sa vb pe larg

| Metempsihoza a răspuns:

Nu prea suna sanatos 40 kg, cere o dieta de la un nutritionist. Si ce sa zic... in facultate lumea e mai matura si nu mai apar asa marginalizari, vreo 2-3 persoane cu care sa iti imparti foile de curs si sa iesiti vei gasi fara nicio problema [spun 2-3 pentru ca daca sunt mai multe iti vine sa-ti iei lumea in cap laughing]. Eu zic sa te gandesti ca esti slaba, nu grasa. Eu una am 5 kg peste inaltime si ma vad oribila si lumea ma vede la fel, as prefera sa fiu ca tine de 1000 de ori happy nu te apuca de capul tau sa mananci tot felul de chestii ca sa te ingrasi ca poate deveni aiurea, iti recomand multe cereale, smantana, cartofi [fierti, preajitii ingrasa mai bine dar intr-un mod nesanatos], fainoase... o sa fie bine happy

| Dismally a răspuns:

Ai timp destul pentru primul sarut si pentru resul nu e o problema asta. In primul rand ar trebui sa te accepti tu asa cum esti, sa vezi partile tale pozitive, calitatile pe care le ai. Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si pe urma ai sa vezi ca se va schimba si modul cum te privesc si cum se comporta ceilalti.

| MrAlex a răspuns:

Eu iti zic sa ai incredere in tine indiferent cum arati sau nu...incearca sa iti faci noi prieteni sa ai cu cine sa vorbesti nu sa stai sng intr-un coltwinking nu conteaza daca esti virgina sau nu, poti sa fii virgina pana la 30 de ani numai tu decizi asta happy cand ajungi la facultate lasa rusinea..fii ambitioasa si fa tu primul pas spre o noua prietenie. daca vrei sa te ajut cu problema ingrasatului iti dau id-ul meu in privat..succes:*

| LineGuide a răspuns:

Presupun ca pot sa incerc sa-ti ridic moralul, deoarece esti o fata speciala, care nu merita soarta pe care o are.Iti trimit la mesaje id meu si sper sa imi dai add, daca problema nu este deja rezolvata.

| Mαdαliηα a răspuns:

Mnda ...am 15 ani 1, 71 si 42 de kg straight face Ce vrei sa faci? nu arat tocmai perfect dar nu cred ca sunt cea mai urataoh go on. Toate la timpu lor, daca nu ai avut nici un prieten o sa ai happy. stai linistita nimeni nu moare virgin. Pe toti ne F*te viata happy. in fne o sa vina si printul tau pe cal alb dar probabil s-a cam ratacit dar stai linistita o sa vina, daca esti slaba nu inseamna ca esti urata raised eyebrows. aranjeaza-te tu... dar cel mai important ai incredere in tine happy.

| ilovei a răspuns:

Draguto,si eu sunt fata. sa stii ca multe fete nu mananca nimica zile intregi sa aiba greutatea talaughing. si eu mi-as dori.big grin eu nu cred ca esti slabanoaga si nici ca areti rau. probabil inca nu ti-ai gasit baiatul potrivit pentru tine. mai asteapta. si ce daca nu ai facut sex si nu te-ai sarutat? lasa ca ai timp pentru toate. sa stii ca in legatura cu sexul nu pierzi nimica. ai putea merge la un medic, poate iti da el o dieta de ingrasarehee hee. si nu te mai necaji, ca toate se desfasoara intr-o anumita ordine si toate sunt bine stabilite.succes!

| soultaker a răspuns:

Mariusel_star YM add si mai vb acolo happy

| soultaker a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu happy toate au un inceput asa ca stai linistita happy nu trebuie sa te iei dupa nimeni happy oamenii sunt rai in ziua de azi. am trecut si eu prin ce ai trecut tu legat de complexe si de aspectul fizic dar pana la urma cine ma accepta ma accepta asa cum sunt chiar daca sunt putine persoane asta e
happy. Degeaba ai un aspect frumos fizic daca sufletul este cam"putred". Fiecare este fumos in felul lui, deci nu asta conteaza. happy nu te lua dupa nimeni fi tu.
naturala si atat.

| diana99999 a răspuns:

In privinta greutatii, stiu cum estewinking la 11 ani aveam 26kg acum, la 12 ani am 35kg. asta pentru ca eu mancam mereu inainte sa fac sport, si imediat dupa ce faceam sport. mancam multe legume, si m-am ingrasat. incearca si tu. poate reusesti sa te ingrasi. dar fiecare este frumos in felul lui. happy bafta

| Dэnysh a răspuns:

uite la asta mai pozitiv... mii de fete viseaza sa slabeaska...iar tu esti slaba eu cred ca asta e bine ba e foarte bine si fii sigura ca iti vei gasi jumatatea cu care va fi acel sarut si acea prima noapte de dragoste, nu complexa, priveshte la asta pozitiv si lumea se va trage la tine, stai fara grija, TOTUL VA FI BINE

| Lizu a răspuns:

Buna.Daca vrei ia id meu si mai vb pe meswinking bubu_luisa94

| Eduard_Dumitru_1988 a răspuns:

Lasa-mi un id

| KateHelen a răspuns:

Eu cred ca arati bine tinand cont de kg si inaltime. Eu am 1.78 si 52 kg, si la fel sunt foarte slaba, dar nu e motiv sa te indepartezi de cei din jur si sa te simti complexata. Gandeste-te ca nu e un defect asta, din contra, multe fete si-ar dori sa aiba un metabolism ca al tau (si ca al meu de altfel), si sa poti manca mult fara sa te ingrasi. Visul oricarei fete. laughing Fa sport, mananca sanatos, iar acum cand vei merge la facultate apropie-te cat mai mult de toata lumea, fii prietenoasa cu toti si o sa vezi ca o sa fie bine, girl. Bafta. big grin