| uglyCORPSEbride a întrebat:

De ce toti sunt atat de superficiali? Poate veti spune ca voi nu sunteti superficiali, ca nu va intereseaza exteriorul ci doar interiorul. Dar... sa fim seriosi, toti sunteti superficiali. Toti aveti standarde! Si asta nu-i o problema, este normal sa aveti standarde in ceea ce priveste aspectul fizic.
Nasol este cand nu reintri in standardele nimanui.
Daca nu se uita nimeni la mine, nu se va indragosti nimeni de mine, si voi ramane singura toata viata.
De fiecare data cand mi-a placut de cineva am fost refuzata cu aceste cuvinte: "Imi pare rau... nu imi place de tine. Ramanem prieteni!".
Este un stress sa ti se spuna de 20 de ori pe zi ca esti urata, si este trist sa fi luata in ras cand iti place de cineva si speri sa ai sanse cand de fapt nu ai.
Recent am descoperit ca a avea o greutate normala (si sanatoasa) inseamna a fi gras. Baietilor le plac scheletele cu cat mai mult silicon si botox.
Nu ma machiez (pentru ca nu stiu si pentru ca la varsta mea nu am nevoie), nu vreau sa imi maschez defectele, este ca si cum as minti. Sa nu intelegeti ca sunt o nespalata. Ma ingrijesc si ma imbrac bine. Bineinteles cu haine adevarate, nu cu cateva carpe scumpe care lasa sa se vada totul.
Parul meu e aiurea. Nu il pot lasa lung pentru ca nu imi sta bine si este greu de spalat, de pieptanat si sta urat cand e ciufulit. Dar baietilor le plac fetele cu parul lung.
Port ochelari, am miopie. De multe ori am fost luata in ras din cauza asta.
Sunt foarte complexata din cauza ca am hirsutism idiopatic. Nu este chiar asa grav, dar ar putea sa se inrautateasca, si as muri de rusine. Nu cred ca voi avea curajul sa spun asta cuiva, este ingrozitor si nu m-as mira ca toti sa fuga de mina din cauza asta.
Am foarte multe defecte. Defecte foarte urate. Si cui ii pasa daca sunt amuzanta si prietenoasa cu persoanele care merita. Nu ma dau in spectacol, sunt modesta si daca cineva se baga in vorba cu mine incerc sa nu fiu plictisitoare. Imi place sa stau de vorba despre tot felul de lucruri, nu sunt incuiata, sunt matura, stiu de gluma. Si stiu sa fac si biscuiti happy
Poate sunt chiar interesanta, dar asta nu conteaza daca nu arat bine.
Oare voi ramane singura pentru totdeauna?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este superficialitate, este natura umana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linisteste-te. de ce e nevoie asa urgenta de baieti. in timp o sa inveti sa ai incredere in tine.

| HoneyPot a răspuns:

Evident ca nu vei ramane singura! Singurele probleme pe care le ai sunt doar de sanatate si sunt perfect rezolvabile. Daca te simti complexata cu ele, miopia se rezolva cu tratament laser, iar hirsutismul idiopatic poate fi tinut in frau prin epilare definitiva.
Si stiu ca nu esti deloc urata! Dar n-ai incredere in tine, ceilalti ti-au luat increderea. Ia-o inapoi!
PS: Abia astept sa gustam din biscuitii tai!

| geoox13 a răspuns:

Draga mea, intrebarea aceasta mi-am pus.o intr-o perioada cred ca, din jumatate in jumatate de ora! Nu! nu vrei fii singura, poate nu vei gasi un print pe cal alb ..doar ca exista cineva acolo si pentru tine., care sa nu tina cont de aspectul fizic. Fi tu insuti, nu fi inchipuita! Sii nu mai traii cu impresia ca esti ''ugly'' cine te place te place asa cum esti tu :*. Cand il veii gasi sa ma cauti :*:*! sper ca te-am ajutat:*