| anutsaa a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum sa ma despart de prietenul meu fara sa il ranesc. M-a mintit mult si m-a facut sa sufar, dar nu recunoaste. M-a facut sa il cred de fiecare data. Problema e ca am pierdut prea multe din cauza lui si m-am cam saturat. Dupa toate cele care mi le-a facut, inca tin la el si nu vreau sa il ranesc. Intr-un fel, mi-e mila. Nu stiu ce sa ii spun. Vreau sa incheiem relatia, dar daca ma apuc eu sa ii spun tot ce simt, o sa il ranesc, pentru ca eu sunt foarte directa. Va rog frumos sa ma ajutati si sa imi formulati un "text" in care sa fie motivele pentru care nu mai vreau sa fim impreuna(cele prezentate mai sus). Cel mai bun raspuns primeste funda, normal.

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Spune`i ca cel mai bine pentru amandoi ar fi ca drumurile voastre sa fie separate, pentru ca in ultima vreme suferiti si nu are rost sa continuati asa. Iar dupa asta ar fi bine sa nu-l mai suni si nici sa vorbesti cu el un timp, caci orice mesaj sau telefon ar putea inseamna pentru el o speranta :*

6 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Pur şi simplu spune-i scurt şi la obiect " vreau să ne despărţim " dacă te întreabă de ce îi spui că te-ai săturat şi ai motivele tale.

TaNya.

| εїз a răspuns:

Uau, ţi se pare greu? El te-a rănit pe tine, încearcă să îl răneşti şi tu pe el, să vezi că tot el o să se întoarcă la tine. Îi spui pur şi simplu că vreţi să vă desparţiţi, şi gata. Nu?

| Nicoleta a răspuns:

Te-ai intrebat daca merita sa nu-l ranesti?
Poate ca tu ti la el si nu vrei sa-l ranesti, dar el nu a tinut la tine si nu s-a gandit nici o clipa ca te raneste.
Sincer nu cred ca va fi prea ranit.

| bia_9509 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti la faptul ca el te-a mintit si ai toate motivele sa-i spui tot ce simti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ati facut sex inca spune-i ca ai peniswinking

| anutsaa explică:

@εїз Intr-adevar, m-a ranit. Dar eu nu am sufletul asta si caracterul de piatra. Eu sunt mai sensibila si intotdeauna m-am pus pe locul II. Multumesc tuturor pentru sfaturi!