| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma despart de un baiat? Am 9 luni de cand sunt cu el dar m-am saturat pentru ca mi-a facut prea multe probleme si m-a facut si sa sufar si nu meritam. Nu m-am mai intalnit cu el de 2 saptamani dar se pare ca nu a inteles ca vreau sa ne despartim. El si-a pierdut telefonul deci nu ma putea contacta si azi m-a adaugat pe fb dar nu am acceptat. ( da pana acum nu ma avea pe fb pentru ca nu prea intra pe fb). Recunosc ca mi-amm gasit pe altcnva si asta e unul dintre motivele pentru care vreau sa ne despartim. Nu ma criticati pentru ca nu stiti nimic despre mine sau despre cat am suferit. Pur si simplu simt ca daca voi continua relatia ma va durea si mai mult despartirea. Deci ...cum sa ii spun cand ma voi intalni cu el ca vreau sa ne despartim?

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Pai cum poti sa ii spui...
Exact cum ne-ai spus si noua. Doar adevarul! E mult mai bine mai devreme decat mai tarziu.

| raducanumihaela a răspuns:

Chiar e complicat, Unii baieti pur si simplu nu accepta lucrul asta mai ales daca te iubeste foarte mult. Eu zic sa pierzi definitiv legatura cu el si poate o sa te lase in pace sau poti sa vorbesti cu el fata in fata si sa clarificati totul

| knoxfcsb a răspuns:

E mai bine sa nu mai vorbesti cu el dar e bine sa si vorbesti ca sa stie baiatu dar oricum daca tine la tine nu cred ca o sa accepte usor dar asta e faza e ca si voi gresiti cand intrati intr'o relatie inainte de asta stati frate sa cunoasteti persoana respectiva o luna 2 ca nu muriti doar nu sunteti disperate si dupa aia ziceti da ma asta e bun raman cu el

| BissiBee a răspuns:

Buna! Pai ar trebui sa te intalnesti cu el si sa ii spui ca lucrurile intre voi nu mai merg, ca nu mai pot continua.Stiu ca te simti foarte nasol cand faci asa ceva, dar daca nu o faci o sa suferi si tu ca stai cu el si o sa sufere si el pentru ca tu o sa te comporti altfel cu el. Spune-i sa nu se supere, dar e ceva normal sa te desparti de cineva.Asa faci pana gasesti persoana potrivitahappy