| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca am mai pus aceasta intrebare dar nu am gasit raspunsul potrivit. Imi place de o fata si lucram amandoi in acelasi loc... ceva, ceva stie ea, insa nu stiu cat... m-am gandit sa ii daruiesc un buchet de flori, insa nu vruiam sa il dau persoanl prima data. Vruiam sa il trimit pe un curier dar nu stiu daca reusesc, pentru ca imi cer nr ei de telefon si adresa, si eu nu le stiu, stiu doar locul de munca.

Imi spuneti si mie niste idei cum as pute proceda in legatura cu florile?

Si alte idei sunt binevenite.

6 răspunsuri:
| mbncf a răspuns:

Poți să trimiți florile la locul ei de muncă.

| Winners10 a răspuns (pentru mbncf):

Asta vreau si eu sa fac... Dar cum, prin cine?

| mbncf a răspuns (pentru Winners10):

Caută o florărie online care face livrări sau rogi pe cineva să-i ofere.

| Yngridy a răspuns:

Poti ruga pe cineva sa il duca in locul tau cu mesajul „De la un admirator secret" (sau ceva de genul asta).
Dar pana la urma...de ce nu incerci tu sa faci acest lucru, nu te poti ascunde pana la nesfarsit. La un moment dat ea tot va afla, iar daca intr-un final veti iesi impreuna vei regreta ca nu ti-ai invins teama pentru acest Scop
Oricum, eu iti urez succes in orice metoda ai alege.
(PS. Poate ca si ei ii place de tine dar momentan va desparte aceasta rusine sau teama happy

| Winners10 a răspuns (pentru Yngridy):

Pe cine sa rog? Ca as vrea sa fie cineva care nu ma cunoaste

| Yngridy a răspuns:

Poate ai vreun prieten pe care ea nu il cunoaste, sau unui alt coleg de munca care sa ii dea buchetul fara sa spuna de la cine este. Eu cred ca daca vei ruga pe oricine, te va ajuta; eu una as face asta. Spune acelui cineva ceea ce ai spus si aici. Este imposibil ca toti sa te refuze.
Nu deznadajdui. Daca îți doresti cu adevarat acest lucru vei rezolva aceasta problema happy („Totul este posibil dacă îți dorești cu adevărat să reușești")