| ClauBwaa a întrebat:

Buna TPU.Ce as putea sa ii iau mamei de ziua ei? Face 45 de ani pe 24 octombrie (adica peste 17 zile). Nu se macheaza si la locul de munca nu are voie cu inel/bratara etc.
M-am gandit sa ii fac cadou un buchet de flori, o felicitare si o ciocolata.As vrea sa aflu si alte idei happy Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Buchetul de flori se ofileste, ciocolata se mananca, numai felicitarea va ramane! happy Eu iti recomand sa-i cauti ceva ce-i va ramane ca amintire pentru tot restul vietii, chair daca este un lucru insemnificativ happy

| CopiluProblema a răspuns (pentru Jipa95):

Un raspuns foarte inteligent

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
O icoana sfintita si un ursulet de plus sa isi aduca aminte de copilaria sa.
O imbratisare si un Te iubesc mama, face cat cel mai valoros cadou...
Daca ai buget, ii poti lua un halat de baie si o inimioara mare de plus/o diploma pentru cea mai buna si iubita mama.
La multi ani pentru mama ta(in avans)

| KodrutZ a răspuns:

Ia ceva util sau ceva inutil si decorativ. Par example - blender/mixer, o razatoare misto vs rama foto digitala, o cana termoizolanta ca sa isi ia cafea/ceai cu ea, un portofel.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici o data ceva de lucru in gospodarie. Flori ciocolata si un parfum sunt foarte bune. Un obiect care sa-i fie ca amintire dar nu de uz casnic. Poate fi interpretat de genul: "si de ziua mea ma puneti la lucru?". Se poate o brosa, un inel, o pereche de cercei care se asorteaza cu hainele ei, ceva de imbracaminte dar nu lenjerie intima, incaltaminte, etc.

| BiuL a răspuns:

Flori, parfum, carte, camasa din matase, fular, portofel din piele, manusi din piele.

| Lothar a răspuns:

Florile trec, ciocolata trece mai repede
Eu i as lua o pufosenie ceva..sau o esarfa, si in felicitare i as compune o poezie

| Ghostplayer a răspuns:

Ii poti oferi un set de ceainice., sau niste farfuriute.Eu asta i-am daruit mamei de craciun.Si ii mai poti da o ciocolata si o felicitare cu voi impreuna.Si sa ii urezi din partea mea la multi ani! big grin

| IulyAnaMaria a răspuns:

Poti sa ii cumperi un parfum...(sau un set)
Iar daca este o doamna eleganta cumparai o esarfa fina si draguta.
Daca te pricepi la calculator i-ai putea face un videoclip pe care sa il descarci pe un CD si sa il dar de dimineata(in videoclip sa fie poze cu voi 2 si cu momentele frumoase mama fica)
sper ca te-am ajutat :*

| libra070 a răspuns:

Pararea mea este ca ar trebui sa ii cumperi mamei ceva unic, care sa te reprezinte pe tine dar si pe ea : Daca ii stii preferintele sau culorile te poti orienta gen o rochie. Eu as opta pentru un tablou.

| sandysandutza a răspuns:

E bunicika ideea ta dar ai putea face intr-un mod mai deosebit inainte de ase sculama mam ta exemplu 7 la 7 30 dai drumul la boxe sa se auda printoata casa si cu buchetul frumos de trandafiri si cu ciocolata sa fii la ei in cmera sau daca i voce sa cinti tu o melodie frumoasa despre mama o va impresiona si ai va da lcrimile.
p.s poti sa ai faci cadou si o rama a 3 sau a4 cu tine si mama ta sau numai ea scriind o poezie sau un eseu ft dragut
fundahappy