| Winners10 a întrebat:

Stiu ca este putin cam mult de citit, dar sper sa cititi pentru ca am nevoie de putin " ajutor ".

Acuma am in jur de 20 de ani, si prima mea relatie cu o fata am avut-o pe la varsta de 15-16 ani si a durat cam 6 luni.Pot sa spun ca am iubit-o enorm pe aceea fata, si as fi facut orice pentru ea. Totul s-a terminat dintr-o data, insa nici eu nu stiuexact de ce... ne-am racit unul fata de altul, nu am mai comunicat si de aici a ajuns la despartire. De atunci am mai avut sa spun asa cateva tentative de a avea o relatie dar a durat putin 2-3 saptamani. Dupa ce m-am despartit de prima iubita nu am mai vrut sa stiu de nimic, nu ma mai interesa de ce e in jurul meu o perioada. Am trecut greu peste despartire, dar in cele din urma am trecut. De vreo 3 ani nu am mai avut nici o relatie, si pot spune ca pana acum nici nu am vrut sa am. Dar m-am saturat sa fiu singur si de ceva timp doresc o relatie. Am vazut, am cunoscut fete care mi-au atras atentia si am vrut sa vorbesc cu ele. Insa nu am avut curajul, daca pot sa spun asa... imi este frica, dar nici eu nu stiu de ce, posibil de un eventual raspuns, sau nu stiu, si mai este si partea ca nu prea stiu ca sa vorbesc. As vrea si eu niste sfaturi/pareri cum pot scapa de acea teama.

Va multumesc pentru timpul acordat. happy

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Psiholog. Ajută mult.

| kiv1990 a răspuns:

Un păhărel pentru curaj, un pic de antrenament, poate sa nu iasă din prima. Dar fiecare fata are felul ei, nu poți sa zici o fraza si sa le ai pe toate. Eu de obicei simt dacă ai plac si eu fetei, si după aia m-a apropii. Dar încearcă sa mergi la un club, acolo atmosfera e pregătită, nu ca mine sa faci cunoștința si in bus. Te apropii de o fata, intri in vorba. Ai oferi de băut si cam asa

| Rektsona a răspuns:

Curaj, curaj, curaj