| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU Sunt baiat si nu ma simt bine intre baieti, ma.simt.bine doar intre fete si am o relatie proasta cu tata, nu vorbim, nu discutam, suntem distanti, si resping orice baiat, simt.ca e o problema, nu ma simt masculin, sunt atras de fete dar incep sa fiu atras si de baieti cred, am citit pe internet ca asa incepe fiecare adolescent sa fie gay si ca nu e in gena, inca imi plac fetele deci daca imi repar relatia cu tata si socializez mai mult cu baietii voi putea sa opresc aceasta "transformare" daca pot sa spun asa, demult ma simteam mai bine intre baieti, acum nu imi place sa stau cu ei, si nu ma simt barbat, e posibil prin ce am.zis sa ma repar si sa fiu normal? Vreau răspunsuri clare si nu prostii gen ca esti gay din gena pentru ca am iubita si o iubesc si ma atrage.Dau funda

7 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

E posibil sa fii fata trans. Stiu si celelalte postari ale tale oricum acum vii cu noutati. Problematice ar fi afirmatiile astea: "simt.ca e o problema, nu ma simt masculin", "si nu ma simt barbat". Restul, ca sa zic asa, sunt in limitele largi ale normalului. Sunt destui baieti care au o relatie proasta cu tatal si/sau se simt mai bine intre fete, reciproca e valabila pentru fete. Si asta fara sa fie gay sau trans. Sfatul meu este sa te accepti indiferent cine esti/cum esti si sa nu-ti mai faci atatea probleme. Eventual consulta un psiholog, te poate ajuta sa te descoperi si sa te clarifici.

| sweetangels a răspuns:

Vezi sa nu devii femeie lol laughing

| Yon1470 a răspuns:

Nepoate,oricine s-ar simti bine sa stea cu fetele, deci nu trebuie sa te ingrijorezi! Mai nasol daca ai sentimente mai ciudate pentru baieti, atunci am auzit ca pute rau treaba si nu-i in regula sa-ti placa un baiat tu fiind baiat.Eu nu-i inteleg pe homosexuali si pe lesbiene si nici nu vreau, pentru ca nu am fost construiti sa ne impreunam barbat cu barbat si femeie cu femeie. Nu poti avea un copil fructul iubirii din impreunarea de acelasi sex pentru ca nu asa am fost construiti de Dumnezeu. Bafta pe viitor si pana te lamuresti ce esti, incearca sa porti chiloti de tabla!

| anonyymuusss a răspuns:

Care ar fi problema dacă ai fi gay? Important e sa știi cine ești și sa nu te acoperi pe tine ca sa iii mulțumești pe ceilalți din jurul tău. Nu ar fi corect pentru tine.

| NRazvan a răspuns:

Baiete, nu te transformi in poponar, stai linistit. Zi merci ca ai lipici la fetewinking Probabil nu ai intalnit baietii potriviti, cineva mai pe gustul tau, ca si caracter. In viata nu o sa inghiti pe toata lumea, si pana la urma este dreptul tau sa-ti alegi prietenii. Stai linistit. Cat despre tatal tau da-i timp. Probabil ai undeva la 16-17 ani, ti se dezvolta mintea, incepi sa iei decizii bune iar lui ii este greu sa accepte acest lucru, ca un copil poate lua decizii importante bune. Si eu am avut problema asta cu tata dar dupa ce si-a dat seama ca fiu-so nu mai e un tânc care nu gandeste totul a revenit la normal.

| Lawrrrr a răspuns:

Asa sunt si eu, stau numai cu fetele, 90% dintre prietenii mei sunt de sex feminin. Nu inteleg de ce te dranjeaza. Eu ma simt confortabil doar intre fete. De asemenea sunt gay, dar stau cu fete pentru ca sunt gay, nu sunt gay pentru ca stau cu fete. Bineinteles, aceasta nu este o regula generala. Nu-ti lasa fetele pentru baieti laughing Si crede-ma, nu ai cum sa "te transformi" in gay, doar sa te nasti. Daca ai alte intrebari, nu ezita sa ma intrebi.

| Viserys a răspuns:

Sfatul meu este sa le spui si parintilor tai prin ce treci, ei te cunosc si te pot ajuta mult mai mult decat noi.