| Ioan374738964 a întrebat:

Buna,sunt băiat și am 15 ani cred ca am xenofobie și homofobie, gen când văd un gay și bisexual ma ia cu emotii și resping persoanele acelea și cu xenofobia, când sunt pe strada parca ma sperii de băieți, uneori chiar ma simt atras de băieți care îmi plac mie, dar ii un sentiment de admiratie. Mi-e frica de gay și bisexuali

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce sa iti fie frica? Toti oamenii sunt... oameni. Toti suntem egali. Nu te stresa din aceste lucruri, ai doar 15 ani. O sa dai dupa de alte persoane, alte probleme... lucruri mai importante decat aceste "frici".

Bafta sa ai!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Si de limba română ți-e frica hmm

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu iti fac ei nimic tie daca nu ii bagi in seama sau nu ii provoci, cand treci pe langa ei uita-te in fata si gata, nu te va lua nimeni cu forta pe strada sa isi satisfaca placerile daca asta e problema.
Eu zic sa te linistesti si daca chiar s-ar intampla ceva de genul pur si simplu te aperi pana la urma si ei sunt oameni nu animale, isi va vad si ei de ale lor.

| Ursati_Danu_1994 a răspuns:

Cum tie frica ma? nu e gayul sau bi fix acelasi om

| M2gd2R a răspuns:

De ce ți-e frică de gay/bisexuali?