| Fotbalistul123 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Sunt cam timid de fel ( mă rog nu exagerat). Sunt timid mai ales cu fetele. În cercul meu de prieteni ( baieti) mă simt în largul meu, comunic rad etc. DAR cu fetele e altceva. Mai nou De ceva vreme îmi atrage atentia o fata prin liceu. Nu știu cum sa ma bag in seama cu ea. Nu ne cunoaștem de fel... parcă simt nevoiea sa mă împrietenesc cu fete sa socializez...
Puteți sa îmi dați niște sfaturi?? Nu pot sa o opresc pe coridor : " Bună mă cheamă Dragos etc...". Fetelor voi în ce context ați cunoscut un băiat drag cu care va place sa stați de vorba?
Apropo am 16 ani.
Dau funda celui mai util raspuns Plzzzzzzzz heeelppp!

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Cu timiditatea nu obţi nimic. Nici măcar un zâmbet.

Dacă vrei să te alegi cu ceva du-te abordeaz-o direct.Ai putea de exemplu să o întrebi cine îi e diriginte sau ce oră are.Văd că ai înţeles ideea, felicitări.

Dacă o priveşti în fiecare zi n-ai cum să-ţi dai seama cum este ea. Nu te gândi la frică, frica te descurajează.
Tu eşti doar un tip amabil care întreabă ceva legat de şcoală, nu trebuie să o seduci din prima.

Dacă vrei să cucereşti o fată trebuie fii dispus să rişti pierderea ei.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Integreaza-tein grupul ei de prieteni daca poti si asa iei legatura cu ea mai usor.