| Dog4234 a întrebat:

Bună TPU. Sunt băiat și sunt într-o dilemă. Acum o lună, o fată din cercul meu de prieteni, îmi dă follow pe Instagram. Îmi dă like la 3 poze din profil, după și eu i-am dat like reciproc. După ce i-am dat eu like, îmi dă unfollow și nu înțeleg de ce. Când trec pe stradă, pe lângă ea, are obiceiul acela să mă privească în ochi sau pe ascuns. Chiar dacă ea mă privește pe ascuns, eu deja știu asta. Se uită la storyurile mele din an în paști. Dar tot nu înțeleg de ce îmi dăduse unfollow. Se poartă ciudat. Bine, noi ne știm așa din vedere, nu suntem prieteni dar nu înțeleg comportamenul ei atât de ciudat. Poate îmi puteți da voi un răspuns. De ce se poartă atât de ciudat cu mine?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

întreab-o când mai ieșiți de ce te-a scos de la follow în spirit de glumă gen „ți-a alunat mâna pe butonu de unfollow după ce mi-ai dat like?

| Violleta2022 a răspuns:

Poate si-a dat seama ca nu vrea sa fiti prieteni.
Nu mi se pare comportamnet ciudat, dimpotriva, evita sa iti dea atentie ca sa nu incerci sa o agati.

| Sofer a răspuns:

Date la ea în viata reala.

| alexalx1234 a răspuns:

Simplu. Pur și simplu ți-a dat follow și like la poze ca să faci și tu la fel, iar după te-a șters. Majoritatea fetelor fac așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui că face parte din cercul tău de prieteni dar atunci când vă vedeți pe stradă ea se uită pe ascuns la tine, asta denotând faptul că nu vorbiți unul cu celălalt, deci nu sunteți prieteni apropiați. Cât despre felul ciudat în care zici tu că se poartă, poate fi vorba despre un fel de atracție pe care îl simte pentru tine dar să nu îndrăznească mai mult decât ați da câteva like-uri și a te privi pe ascuns. Poate că e timidă sau mai sfioasă sau nu te cunoaște îndeajuns încât să îndrăznească mai mult.

| eumareom a răspuns:

Ca baiat, nu ar trebui sa te preocupe ce simte o fata pentru tine din activitatea pe retele de socializare. Cu atat mai putin din gesturi atat de subtile. Fetele se ocupa cu asa ceva, le place sa trateze lucrurile ca pe o telenovela. Ca baiat, o intrebi sau pui pe cineva sa o intrebe.