| georgiaaa16 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 5 luni. eu tin foarte mult la el... zilele trecute am avut o discutie care m-a pus pe ganduri. El are 19ani iar eu 16... happy. si as face orice sal nul pierd.
Asadar zilele trecute mi-a spus sa nu ma indragostesc de el pentru ca el nu va avea niciodata ceva serios si apoi eu voi suferi. si daca ma indragostesc sa-i spun sau sa-i arat prin gesturi ca sa ne despartim... si ca ce simt eu pentru el e iubire. l-am intrebat ce simte pentru mine si mi-a spus ca tine la mine. ca sunt diferita ca alte fete, ma place. si ma iubeste.happy. Ce nu pot intelege e :. Cum poti sa iubesti pe cineva daca nu te indragostesti? Care e diferenta? happy

Răspuns Câştigător
| Gαηαmα a răspuns:

Buna happy. Parerea mea e ca nu vrea sa te raneasca si vrea sa-ti spuna ca nu vei avea un viitor langa el. Odata si odata o sa va despartiti happy.El zice ca esti diferita, poate de accea nu vrea sa suferi, ca stie ca te va ranii. Poate ca are dreptate, asta pentru ca ai o varsta si in ziua de azi...happy

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nici o diferenta, face el tot felul de discutii stupide pentru a-ti arata ca nu te considera demna de el si nu isi doreste o relatie de lunga durata, ci doar o distractie scurta si fara implicatii. Practic te-a anuntat ca el nu te vede ca pe o relatie, ci ca pe o aventura si sa iti cunosti bine locul si rolul in viata lui, pentru ca in clipa cand se va plictisi de tine sau va intalni o femeie pe placul lui, sa te dai repede la o parte.

| Enki a răspuns:

Poti iubi in sensul ca ti la acea persoana dar sa iubesti cu adevarat e atunci cand te indragostesti. dragostea e complicata

| loverboy111 a răspuns:

Tine la tine dar nu e indragostit pe tine ce mare filozofie?

| MissJJ a răspuns:

Tine la tine, ii pasa de tine, dar nu te iubeste ca pe o femeie, nu e indragostit.
Diferenta consta in intensitatea sentimentelor.Cand esti indragostit, iubesti si asa mai departe faci orice pentru fericirea persoanei de langa tine, vrei sa o vezi tot timpul, cand iti pasa de cineva esti mai mult grijuliu, nu iti arde sangele in vene cand vezi persoana respectiva, nu-ti ia mintilewinking

| Copiliţă a răspuns:

- Mh, explicatie ca la gradinita. Stii, cand o iubesti pe mama ta sau tatal tau ai afce orice sa o vezi fericit/a, ai da si o parte di ntine. Pe cand, atunci cand placi pe cineva te deranjaza daca o/il vezi trist/a dar nu atat de tare incat sa faci prea multe. Presupunerea mea e ca doar tine putinel la tine.
Cat despre baiatul asta ai putea sa-ti pui ambitia sa-l faci sa te iubeasca ori sa-l lasi.
Sper sa nu te supere cele zise de mine, succes cu decizia ta! :*

| GeorgiaaRose a răspuns:

Face şi el pe bad boy-ul.
Nu ai cum să nu te îndrăgosteşti de el dacă sunteţi împreună de 5 luni.
Probabil, şi-a dat seama că nu te iubeşte, iar despărţirea este pe aproape şi nu vrea să te facă să suferi pentru că ţine la tine, dar nu în felul în care vrei tu.

Răspuns utilizator avertizat
| narog93 a răspuns:

Nici el nu stie ce sa mai zica, vrea doar sa para interesant.

| georgiaaa16 explică:

Va multumesc pentru raspunsurile date.happy.dar ce n-am scris la intebarea mea e. ca el a fost si primul baiat cu care am facut ceva mai mult(dragoste.)..si mie cam greu sa renunt...:/... el e albanez. big grin...

| Gαηαmα a răspuns (pentru georgiaaa16):

A,acum am vazut happy, ai facut ceva mai mult...atunci nu stiu daca mai am dreptate in propriul raspuns...