| MrFireFighter a întrebat:

sunt fata si am 16 ani. Am vb cu iubitul meu despre sex anal, si eram curioasa daca doare rau. Apoi mi am introdus un deget, dar culmea este ca nu a iesit murdar si nici nu miroasea, de ce?
Și peurma, Țin sa menționez că nu am făcut clisma sau ceva, efectiv l am băgat așa cum eram eu

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Sexul anal doare doar pentru fata atunci cand o face prima data. In rest simte doar placere. Ea simte durere numai la dezvirginare (deflorare), in rest nu are probleme. Pe tine nu te-a durut deoarece degetul este prea mic si prea subtire. happy

2 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Secretul sexului anal este relaxarea (un dus impreuna inainte), penetrarea lenta, cu pauze si lubrifiere din belsug. De fiecare data cand avanseaza trebuie sa-ti lase timp sa te relaxezi. Il poti ghida ca sa stie cand sa mai impinga putin. Prima data e ceva mai complicat, dupa aia devine mai simplu. O clisma, chiar doua nu strica.

| iar99Teo a răspuns:

- Sexul anal necesita o igiena si o atentie deosebita, din cauza mediului plin de bacterii din colon dar si lipsa unei lubrifieri corespunzatoare.
Degetul pe care specifici tu ca l-ai introdus in fund putea sa iasa curat pentru ca in momentul respectiv in colon la intrare nu aveai resturi de fecale.
Este indicat sa faci clisma pentru a evita neplacerile in cazul unul contact anal si recomantat ar fi ca partenerul sa foloseasca un prezervativ si un lubrifiant pe baza de apa.
- Durerea poate fi diminuata daca in momentul in care are loc contactul, zona este foarte dilatata din cauza excitatiei si lubrifiata corespunzator. Este indicata actionarea treptata, cu grija si evident buna lubrifiere pentru a evita posibilele traume sau leziuni locale.
Sincer nu iti recomand un contact anal constant insa daca tii neaparat sa incerci asta este bine sa existe o buna comunicare intre tine si partenerul tau! Pot aparea diverse situatii jenante si chiar neplacute peste care iti este mai usor sa treci daca te intelegi foarte bine cu partenerul tau si ai incredere deplina in el!
Multa sanatate!