| SpeșălGirl a întrebat:

Sunt foarte trista.Acum un an un baiat ma placea foarte mult, insa eu eram cu altcineva si i-am zis ca nu vreau sa fiu cu el, intr-un fel i-am raspuns urat, el a insistat si i-am zis acelasi lucru.De atunci nu ma mai bagat in seama nici in semestrul intai, nici in al doilea de parca nici nu existam.Acum,a inceput scoala si sunt innebunita dupa el, am vazut ca se mai uita din cand in cand la mine insa nu cred ca ma place.Ne potrivim este absolut perfect, e genul meu tipul de baiat pe care nu l-as lasa sa plece niciodata.Un prieten de-al meu mi-a spus ca nu ma place si nici nu o va face deoarece m-a lasat un an intreg sa astept si nici acum nu ma baga in seama.Asta m-a facut sa-mi pierd increderea.Credeam ca vrea doar sa imi dea o lectie.Nu mai stiu ce sa mai fac! Sa ma imbrac cum ma imbracam atunci?(acelasi stil). Chiar nu stiu ce sa mai fac! Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi. fundasad

7 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Pai daca e genul tau, atunci cand a vrut sa fie cu tine, de ce l-ai refuzat?

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, baiatul te placea, dar acum nu! Nu mai ai ce face, indiferent cu ce te imbraci!

| Cristiann25 a răspuns:

Daca zici ca e genul de baiat care nu l-ai lasa sa plece de langa tine de ce ai facut-o? Si nu, nu ma lua cu "eram intr-o relatie" pentru ca atunci cand te indragostesti nu mai conteaza.Foarte bine iti face, ar fi fraier sa mai vorbeasca cu tine!

| Laura927 a răspuns:

Bun,si zici ca el nu stia de faptul ca ai fost cu altcineva la perioada respectiva, lucru de care ma indoiesc pentru ca o persona care te place se intereseaza macar un pic de tine...aceea ce imi dovedeste ca a incercat sa intre in fosta relatie.Cand o sa cresti un pic o sa iti para totul mult mai diferit, dar pana atunci ce poti face este sa fii la fel ca si inainte pentru ca asta la atras pe el, faptul ca zambeai, te uitai frumos ca esti interesanta nu interesata de el.cu cat ii arati mai putin cu atat te vrea mai mult! zambeste pe baieti ii omoara lucrul asta!

| daniellllaaaa a răspuns:

Eu totusi cred ca inca te place chiar daca nu te mai baga in seama. Nu trebuie sa pari prea disperata dupa el dar nici sa nu.l ignori. Arata.i ca iti pasa de el. Incearca sa te apropii de el ajutandu.l sau dandu.i sfaturi prietenesti cand are nevoie. Arata, i ca ai incredere in el, priveste-l in ochi cand ii vorbesti, arata.i ca aveti interese comune, ca e tipul de baiat pe care il doresti! Nu te descuraja! Daca te.a placutatunci sigur il mai intereseaza persoana ta si acum. Mult succes! Ai incredere in tine! Fi o fata increzatoare si totul va iesi bine pana la urma! ^-^ :*winking

| ILoveMI a răspuns:

Nu are legatura cu imbracamintea.
Spui ca e genul de baiat pe care nu l-ai lasa sa plece de langa tine ....ai facut-o deja. L-ai lasat sa plece, el a plecat.
De intors e putin probabil sa o mai faca iar daca o face e posibil sa o faca cu motiv ascuns si nu pentru ca tine la tine.
Parerea mea, din pacate, e ca trenul asta a plecat. Asteapta sa vina urmatorul si fii mai pe faza data viitoare.
Poti incerca sa-i atragi atentia si sa te apropii de el ca o prietena f buna si sa incerci sa ii spui ca iti pare rau pentru ce s-a intamplat...vezi daca mai e loc de ceva.

| SmilewithNikole a răspuns:

Ce mai conteaza imbracamintea cand el a i-ai destramat dorintele si visele de a fi cu tine, si eu mereu am ignorat baietii care ma placeau, cel putin dupa asta nu-mi pare rau, nu stiu ce sa faci, cred ca el are dreptate, poate nu mai are incredere in tine dupa ce l-ai ignorat, incearca sa-l cuceresti din nou, daca baiatul te place pana si acum, poate iti va da o a doua sansa! Mult succes!