| wasserfest a întrebat:

Sunt in clasa a 9a( scumpi ani de liceu) si vreau sa stiu daca colegul meu de clasa ma place (ps sunt fata, pe contul fratelui meu). Eu cred ca da, pentru ca se intimida in prezenta mea: începea sa se aranjezeze, sa își treacă mana prin par etc. De la un timp am început sa l cam ignor, si el face la fel, dar mereu se uita la mine, după mine când ma duc undeva. In ore la fel, si când il privesc si eu, lăsa privirea in jos ori oftează si se pune cu capul pe banca. Uneori se mai joaca in parul meu (doar in al meu, cu celelalte colege, care sunt mult mai frumoase decat mine nici sa vorbeasca nu am vazut) Ce ziceți? Ce înseamnă aceste lucruri?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Colegul tau, facand cele relatate de tine incearca sa-ti spuna ca te place si vrea o relatie cu tie.

| MskDesign a răspuns:

Te place!
Anii adolescentei sunt frumosi datorita acestor iubiri nevinovate.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Hey! Deci sunt 100% sigura ca te place.

| rebiik a răspuns:

Te place.cel putin.Mi se intampla si mie dar am un iubit si nu prea ii dau atentie acelui tip chiar daca e frumos.El chiar te iubeste

| Foughtknight a răspuns:

Te place sigur, eu fac acelasi lucru cu o colega si, s-a facut si un studiu psihologic pe chestia cu uitatul. Eu zic sa nu-l ignori mai bine te apropii si tu de el cand vezi ca e pe langa tine(poate sa-l atingi si vezi daca se retrage, daca nu, va fi bine), asa o sa-l incurajezi, ca probabil e timid. Daca vei continua sa-l ignori, pot aparea rezultate nedorite... Incearca sa vezi cum reactioneaza cand esti in preajma lui, mai ales daca esti pe langa alt coleg, el poate fi gelos(in acest caz se v-a indeparta sa nu va mai vada, sau va veni la voi sa intervina intr-un fel). Atentie sa nu-l faci sa creada ca iti place alt baiat.