| andrada_8960 a întrebat:

DAU FUDA! Am un coleg in clasa care cred ca ma place si pe care il plac si eu
Sa incep cu inceputul:Ne-am cunoscut in clasa a5a lui ii placea de o colega pe la jumate anului scolar.In clasa a-6-a a inceput sa imi placa 30%-40% de el.
Pe la jumatate clasei 6-a a marturisit uui coleg ca nu-i mai pl de acea colega.
In clasa 7a(in care sunt acum) si imi pl de el 100%, a inceput sa ma tachinesze intruna, apoi in al doilea semestru al clasei a-7-a a inceput sa vorbeasca mult mai frumos si altfel decat cu celelalte colege.Pe 06.iunie.2011 am fost sa ne luam manualele da a-8a la biblioteca (eu, colega de care i-a pl lui ina-5a si de care cred ca-i mai place, el, si doua colege)ni s-a alaturat un baiat amuzant dinr-a opta si ca sa il fac gelos am ras la toate glumele baiatuli dintr-a opta si cand am ajuns la biblioteca baiatul dintr-a opta a plecat iar colegul de care imi place a zis "CE COPIL!?!". Noi trei am iesit primii din biblioteca(eu, fata pe care apl colegul meu si colegul pe care il plac). Cand am iesit eu din biblioteca el a zis "Ia uite ce nervoasa a iesit" iar eu am zis o vai(si in muntea mea ce dragut). colega pe care apl incerca sa mearga cu manualele pe cap si eu ca sa ies in evidenta in fata lui i-am daramat manualele si am inceput sa radem amandoi apoi cand a iesit o colega din cele doua de la biblioteca ne-am pus pe o banca iar el s-a pus langa mine si a incput sa imi spuna glume care nu erau amuzante(eu am ras in hohote ca sa vada ca il plac). ACUM NU STIU CE SA CREDbig grinACA MA PL PE MN SAU PE COLEGA MEA CU CARE SE COMPORTA LA FEL NUMAI CA CU EA E UMPIK MAI RAUTACIOS DECAT CU MN.Si vreau sa ma sfatuiti (stiu ca o sa ziceti ca ar trebui sal intreb daca ma pl dar din punctul meu de vedere el ar trebui sa ma intrebe)

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca din punctul tau de vedere el ar trebui sa te intrebe daca il placi,atunci fii pregatita sa astepti.
De placut,te place,timid nu prea il vad sa fie, poate ca nu intelege in totalitate semnalele transmise de tine.
Continua sa-i arati ca-l placi, poate putin mai evident si...asteapta,mie imi dati senzatia ca va temeti unul de celalalt, mai exact unul de refuzul celuilalt...
Sa ai grija si rabdare.
Succes!

| TitiDrLove a răspuns:

E posibil sa te placa...dar vei afla intr-un singuyr mod. vorbeste cu el.si vezi ce spune. nu e adevarat ce spui-ca ar trebui sa te intrebe el.Te-ai gandit ca poate e si eltimid sau poate nu te place? Daca tu ii marturisesti asta poate o sa inceapa el sa t eplaca.

| Zady a răspuns:

Ei acum e aproape clar ca te place, nu se stie daca mai mult sau mai putin decat pe colega ta pentru ca nu sti cum se poarta cu ea in lipsa ta, dar sigur te place

| SickkSus a răspuns:

Off foarte dragut! Mie mi-a placut de un baiat si se comporta la fel si cu mine si cu accea persoana dar cu mine mai frumos.Vaiii si i-am zis ca il plac si el nu ma placea de atunci l-am evitat si acum vine el la mine.In unele cazur nu e bine sa iti spui sentimentele dar in unele da.Eu asi zice ori sa te interesezi ori sa astepti sa iti zica el ori sa ii spui tu.Sa ii spui tu nu e bine poate merge prost sa astepti sa zica el poate e rusinos mai bine intereseaza-te si daca ai aflat ca te place poti sa ii marturisesti sentimentele tale.Desii povestea ta e foarte frumoasa, nota 10.