| ScumpeteaTa a întrebat:

Sunt ingrijorata! Duminica am avut primul contact sexual (eu fiind virgina). Am folosit prezervativ (nu s-a rupt, nu a alunecat si oricum a ejaculat afara), toate bune si frumoase... dar acum eu sunt speriata deoarece nu-mi vine menstruatia. Eu mereu am avut mereu probleme cu menstruatia (o luna imi venea, doua nu.am facut si un tratament), iar acum trebuia sa-mi vina pe 26 iulie si nu mi-a venit nici pana acum, dar aveam si am inca simptomele (dureri de burta, de cap). Ce credeti? Sunt insarcinata? Eu zic (,) ca nu, deoarece nu a ejaculat in mine, prezervativul nu s-a rupt.nu am avut nicio problema. Dar tot mi-e fricacryingcryingcrying. Helpppp!

9 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Nu sunt sanse sa fi ramas. Cica dupa prima experienta sexuala este posibil ca menstruatia sa mai intarzie putin. Nu mai fi ingrijorata, daca esti sigura pe tine, pe voi.

| Papusik a răspuns:

Totusi ar fi bine sa faci un test de sarcina.
Poate ca nu s-a rupt dar poate sa fi avut o gaurika mica mica ir daca tu erai in perioada fertila.
Dar poate nu esti insarcinata si nu ai nimic dor o dereglare hormonala
Cel mai bine ar fi sa faci 1, 2, 3 test de sarcina.
Dar sa stii ca nu intotdeauna dau rezultatul corect.
Poti fi insarcinata si sa-ti dea negativ sad.
Succes sa-ti iasai negativvv love strucklove struck si sa iti vina menstruatia sa nu te mai panichezi! :X

| Graphee a răspuns:

- Dacă te-ai protejat şi toate 'cele, eu zic că nu ai şanse să fi însărcinată. Mai aşteaptă câteva zile, poate îţi va veni menstruaţia. Dacă zici că o lună îţi venea, două nu, înseamnă că e mai neregulat.

| bia0000 a răspuns:

Prezervativul este sigur in proportie de 98% dar nu cred ca esti insarcinata ia un test de sarcina si vezi cum iese sau mai simplu du-te la ginecolog si asa poate o sa ti dea informatii noi pentru tine cum sa te protejezi etc...

| Angelofdemon a răspuns:

Poi depinde ce varsta ai, daca esti la inceput 14-15 sunt de la dereglari. dar poti sa iti faci un test sa te asiguri.linisteste asta e se mai intampla banuiesc ca parintii tai nu stie, si daca nu esti in relatii bune cu ei nu le spune.
Daca testul iese ca nu esti, du-te la un control ginecolog :*
Success happy byee :d

| Daei a răspuns:

Stai calma nu esti insarcinata. Se intampla sa mai intarzie menstruatia dupa contactul sexual tongue eu de exemplu asa patesc. Dar insarcinata nu ai cum sa fi :*

| fluturealbastru a răspuns:

Nu esti iubita insarcinata,si eu am avut problema asta si temerile tale,mi-a intaraziat foarteee mult, dar n-a fost nimic serios, insa daca esti speriata atat de tare poti incerca un test de sarcina e 5lei unul,il gasesti la farmacie,si nu mai fii asa de ingrijoarata, n-ai nimic, sunt sigura!:*

| AliceDC a răspuns:

Eu zic sa te linistesti,intarzierea poate sa fie normala daca cum ai zis ti se intampla asta de obicei, incearca sa te relaxezi pentru ca stresul poate sa duca la intarzierea menstruatiei, oricum pentru linistea ta sufleteasca eu zic sa nu astepti sa vezi ce se intampla ci sa mergi la farmacie si sa-ti cumperi un test de sarcina nu e mai scump de10-15 lei si avantajul e ca e aproape sigur, si inca ceva mergi cat mai repede cu cat mai repede rezolvi cu cat o sa fii mai relaxata.mult noroc!

| ILoveYouSoMuch a răspuns:

Ciclul se regleaza pe la 17 ani vomiti daca esti insarcinata. se mai itampla...dar...prezervativul nu se pune doar la baieti?