| DenisaAnon a întrebat:

Sunt intr-o relatie de aproape doua saptamani si sunt foarte multumita cu tot ce mi se intampla.Un prieten de-al iubitului meu mi-a spus ca suntem foarte draguti impreuna si chestii, doar ca am luat lucrurile prea repede si o sa avem o perioada in care nu o sa mai evoluam. Mi-a spus ca iubitul meu se implica super mult in relatii, dar nu a reusit niciodata sa treaga de pragul "sacrificiului" si ca are impresia ca o sa fie diferit cu mine, dar nu stiu ce sa spun... Oare o sa fie totul bine? Tind sa precizez ca iubitul meu este cel care a "initializat" relatia si ca el a facut primul pas spunandu-mi ca ma place (nu stiu cat de revelant e asta)laughing Mersi ca m-ati ascultat si vreau cateva sfaturi

Răspuns Câştigător
| gabriielaaa a răspuns:

El e foarte sigur ca relatia voastra e ceva serios si vrea ca sa fiti bine, e mai frumos cad nu porti grija lumi si faci ceti doresti

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Traieste clipa oricum e prea devreme sa fi apucat sa va iubiti in adevaratul sens...

| sofisis a răspuns:

Dupa 2 saptamani este muuuult prea devreme sa iti pui asemenea intrebari existentiale.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da va fi totul bine daca te implici in continuare.

| Emma30555 a răspuns:

Pai nu ți mai face scenarii și gânduri. Comunica cu el cât mai mult și vei ajunge sa îl înțelegi sa îl cunoști cat de cât și te vei lamuri singura

| Necunoscut112 a răspuns:

La ce prag de sacrificiu se referă?

| HadesSs a răspuns:

Eu cred ca la sacrifiu se refera la faptul ca vrea sa faca sex cu tine si e virgin acum vezi si tu ce iese daca si tu vrei tot asta, daca nu, ai grija la sacrificiu laughing

| Pool77 a răspuns:

Intr-o relatia nu ai cum sa evoluezi prea repede.

Nu exista evolutie laughing

Oricum, persoana de langa tine chiar si tu incepi sa-ti areti adevarata fata dupa 10-12 luni, primele luni sunt de acomodare, de a cunoaste persoana de langa tine.

Mai stai, sunt doar 2 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 săptămâni...și tu deja te gândești ce va fi peste nu știu câți ani.Nici măcar nu-l cunoști încă bine.