| iustina18 a întrebat:

Hei...sunt noua aici, si as dori un sfat, tovarasul iubitului meu ma santajeaza. Iubitul meu a fost plecat 2 saptamani din tara, timp in care tovarasul lui m-a sunat de mai multe ori spunandu-mi ca vrea sa se intalneasca cu mine sa vorbim.Intr-un final am cedat si m-am intalnit cu el intr-un parc, el s-a dat la mine si de fapt nu avea nimic sa imi comunice decat ca vrea sa intretina relatii sexuale cu mine.Am plecat imediat si nu i-am mai raspuns la telefon. Mi-a fost frica sa ii spun iubitului meu pentru ca "tovarasu" lui mi-a spus ca daca incerc sa i zic ceva iubitului o sa am mari probleme, mi-am schimbat numarul si uitasem de el, dar nu inteleg de unde a facut iar rost de nr meu de telefon si acum ma suna si imi zice ca ii va zice iubitului ca m-am culcat cu el(lucru care categoric nu este adevarat) daca nu ma intalnesc cu el din nou, nu stiu ce sa mai fac, imi vine sa renunt si la prietenul meu cu toate ca il iubesc, dar m-am saturat de atatea amenintari.Ar trebui sa-i spun iubitului? mi-e frica ca apoi sa nu imi faca acel individ ceva.

Răspuns Câştigător
| sylar2007 a răspuns:

Situatia e complicata,atrage-l intr-o cursa. vorbeste cu el prin mesaje si salveaza-le.fa-l ca in acele mesaje sa te ameninte si sa spuna povestea. ceva de genu,, si daca te spun ce imi faci?''si,, bine bine spune-mi inca o data ce vrei si gata''iar daca iti spune sa vb la tel si nu prin mesaje ii spui ca sunt parinti tai acasa sau ceva de genul asta.atrage-l in capcana apoi spune-i prietenului si parintilor.iar lu'ala spune-i ca i-ai salvat mesajele si daca nu te lasa in pace te duci la politie sau poti chiar sa te duci.ce a facut el e foarte grav ia atitudine! iti lasi prietenul si poate sa faca asta si la urmatorul si ce faci? gandeste-te ca poate face asta si la alte fete, pune capat

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da spune-i prietenului tau ca te ameninta acel tip si cand va veni in tara se va ocupa personal de el nu te va lasa pentru o minciuna.

| TVD13 a răspuns:

Daca u nu poti sa rezolvi problema eu as zice sa i zici pr tau. Pt ca el crede ca daca iti mai face mult asa o sa cedezi.
Mai bine ii pov pr tau tot de la cap la coada.Si pana la urma ce sa ti faca? in afara de faptul ca te ameninta cu asta pe care l-ai putea rezolva nimic.
Eu te sfatuiesk sa i zici ca mai bine aude prima data varianta ta decat a lui plina de minciuni.
pa:*

| ingerashhhh a răspuns:

Desigur ca trebuie sa discuti problema cu iubitul,el e barbat si trebuie sa ia oarecare masuri,de la bun inceput trebuia sa ii spui de asta,nu mai ingadui spui cat de curant si ai grija de tine,fii atenta din moment ce te ameninta, ai grija inca odata, pa

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Eu zic sa ii spui si daca te iubeste cu adevarat te va crede.

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Cel mai bien ar fi sa ii spui iubitului tau adevarul Exact cum s-a intamplat... Sa nu te intalnesti cu tovarasul sau daca tu nu veri. Dar ar terbui sa iti schimbi iar nr de telefon si sa nu il mai dai la niemni un timp. iar apoi sa adai nr la cate o persoana pe saptamana asa poti afla de unde a facut rost de nr tau. adac doresti si asta... Dar cu proietenul tau ar fi bine sa i spui totul si daca te iubeste te va crede pe tine :*
Bafta. Sper ca te-am ajutat

| mady007 a răspuns:

Draga mea eu zic ca cel mai bine ar fi sa ii spui iubitului tau cum s-au intamplat lucrurile mai exact si ii amintesty sa nu ai aiba incredere in acel individ pentru ca ar face orice sa va desparta.

Nu cred ca ala are curaj sa iti faca ceva atata timp cat esti sub protectia prietenului tau,,, poate vorba ce e de el si incearca doar sa se dea mare si tare

In final ii zici tot iubitului tau si ala daca mai intervine il spui din nou ca nu are ce sa fac, pana la urma nu e stapanul tauhappy

| floryfloryirina a răspuns:

Incearca sa vb cu iubitul tau si spune-i tot ce s-a intamplat de cand el a plecat din tara si pana s-a intors dar sa nul minti cu absolut nm. Si el daca te iubeste cu adevarat o sa te creada.nu sta asa ca poti pierde ceea ce u nu vrei bafta

| iustina18 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi sunt de mare ajutor.maine voi discuta cu iubitul meu si voi pune capat acestei situatii :*

| iustina18 explică:

Am discutat cu iubitul meu,i-am aratat si un mesaj prin care respectivul imi zicea ca "nu vrea sa ma desparta de prietenul meu,dar nu ii dau de ales". Iubitul a purtat o discutie cu el, la care eu nu am particicapt.Din cele spuse de el lucrurile s-au rezolvat, acum sa vedem ce o sa se intample pe viitor.Inca odata va multumesc!

| Ready96 a răspuns:

Garantat spune-i!