| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..sunt intr o relatie de un an, prietenul meu e plecat din tara si sta 4 luni..imi e foarte greu, vorbim foarte rar sad imi vine sa plang mereu pentru ca nu stiu unde e. nu e vorba de inselat dar ma simt foarte aiurea

6 răspunsuri:
| Purrghel_Elena_1999 a răspuns:

Eu cred ca intr-o relatie trebuie sa existe si rabdare, dar si incredere. Ai incredere in el, si rabdare pana va veni..Cred ca totul va fi ok.

| neutrino a răspuns:

Ok, am luat nota de durerea ta si ai mare dreptate in ultima ta afirmatie.

| Awesom a răspuns:

Relatiile la distanta nu merg.Contactul fizic si el conteaza.

| Angels151 a răspuns:

Draga mea, si eu am trecut prin acelasi lucru ca si tine. Cand a plecat iubitul meu din tara aveam doar 4luni de relatie si eram de nedespartiti. Din cauza situatiei financiare a trebuit sa plece sa lucreze 3 luni. Crede-ma ca mi-a fost foarte greu fara el si nici noi nu vorbeam des. Imi dadea mai multe beepuri, cand pleca la lucru, cand ajungea acasa si eu ii dadeam mesaje cu tot ce faceam. Si am inventat un lucru:eu il intrebam ceva prin mesaj si el imi dadea un beep pentru da, 2 pentru nu, la 3 nu stie. Si m-au ajutat si melodiile dar mai ales prietenii cu toate ca nu imi alinau dorul, dar ma ajutau. Nu asculta gurile rele ca relatiile la distanta nu tin, ele sunt facute pentru a tine uniti doua persoane si a amplifica dragostea dintre ei. Nu iti face griji ca a plecat acolo sa munceasca si ai sa vezi ce frumos o sa va intelegeti cand se va intoarce. Eu si prietenul meu facuram azi 2ani de relatie si la anul avem nunta. Deci vezi ca relatiile merg, chiar daca va despart n km, conteaza iubireandintre voi. Daca vrei mai multe sfaturi poti sa imi trimiti un mesaj privat.

| ILoveYou26 a răspuns:

Trebuie sa-ti ocupi timpul cu ceva, ca sa mai uiti, si sa nu-ti fuga gandul la el mereu.E greu, dar va trebuii sa te obisnuiesti.

| sofisis a răspuns:

Cum adica nu stii unde e? Nu ti-a zis unde pleaca? Asta e cam ciudat.
Daca momentan nu are cai de comunicare asta e... daca e sa mearga relatia...va merge indiferent ce se iveste.
Momentan incearca sa iti ocupi ziua cu altele...hobby-uri, prieteni, scoala sau serviciu etc.