| Iepurash_1973 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani. Iubitul meu a plecat in strainatate de curand.Se intoarce peste un an dar v. a mai avea vizite aici in tara in cursul anului.Imi e foarte greu. Eu plang mai mereu si cand vorbim la telefon.Si mi. a zis ca nu ii fac bine ca plang.Va rog ajutati.ma si pe mine cu cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| bogdan74688 a răspuns:

Daca continuam sa credem povestea cu dragostea adevarata, atunci am putea spune, ca nici lui nu ii este foarte usor dincolo, si ca la randul lui, sufera ( in tacere ce-i drept ), ca nu esti langa el, si poate, simte uneori, ca s-ar urca in primul avion sper tine, iar atunci cand plangi, ii faci dorinta asta si mai arzatoare. Eu as spune ca macar atunci cand vorbesti cu el, sa incerci sa-ti potolesti lacrimile. Nu e usor sa stai departe de cel iubit, si gandeste-te ca si el, e in aceeasi situatie ca si tine ( chiar daca poate nu varsa rauri de lacrimi cand vorbiti ).

1 răspuns:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spera la bine si obisnuieste-te!