| IulianaTarchil a întrebat:

Buna, TPU!
Sunt intr-o situatie cu un baiat care ma face super confuza si as vrea sa aflu ce parere aveti voi.
Baiatul despre care vorbesc imi urmareste story-urile pe insta, imi da like la poze si pe Facebook si pe insta(gen la aceeasi poza), cand suntem cu grupul de prieteni este foarte atent cu mine, adica de exemplu daca mi s-a terminat sucul sau orice aveam de baut ma intreaba daca mai doresc ceva de baut, imi cumpara inclusiv din banii lui si nu vrea sa primeasca banii inapoi. L-am observat ca de multe ori ma privea si cand a observat ca mi-am dat seama si-a intors privirea in alta directie, are momente cand ma ia in brate. Cand vorbim prin mesaje imi raspunde instant, dar nu prea incepe el conversatiile(aici sunt in ceata si nu inteleg de ce). Nu am putut merge la mare cu el (si cu grupul) si era destul de trist din cauza asta, in final spunandu-mi "Lasa ca poate mergem la munte".
Am dat cateva exemple din comportamentul lui, mai sunt si altele in care se observa ca se comporta foarte grijuliu si dragut cu mine.
Totusi, ce asteapta? De ce nu imi comunica ce simte, lasandu-ma pe mine sa il descifrez?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Poate e mai timid. De ce nu faci tu primul pas dacă îți place de el? E clar că te place, ce mai aștepți?
Băieții pot fi foarte timizi uneori și majoritatea celor care sunt așa greu reușesc să-și facă curaj să întrebe o fată dacă îi place pentru că se tem de un răspuns negativ.

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Probabil ii e frica de un refuz, sau e mai rusinos. Daca si tie iti place de el încearcă macar de început să îi dai semne ca si tu il placi, sa ii mai iei in brate sau de mana din cand in cand, sa ii zâmbești si poate asa va mai prinde curaj.
Dacă nu, o sa poti sa il întrebi si direct.