| saiuoana a întrebat:

Sunt noua aici mi-am facut cont aici fiindca am nevoie de sfaturile voastre. Ei bine hai sa incep ...Sunt cu un baiat de 3 luni totul merge bine intre noi nu ne-am certat pana acum, a venit si ia cunoscut pe ai mei, i-am cunoscut si eu parintii totul a mers bine. acum cateva zile am discutat si despre partea mai intima a relatiei nostre, m-a intrebat daca vreau si cand vreau, i-am zis ca nu sunt inca pregatita m-a inteles si mi-a zis ca acest lucru il vom face cand voi fi eu 100% sigura si ca nu este nici o probleme, m-am bucurat cand am auzit aceste lucruri dar dupa cateva zile mi-a spus ca el se simte ca o umplutura finca nu vreau sa ma culc cu el nu am mai supus nimic in momentul acela dupa cateva minute i-am spus : Daca nu ma culc cu tine asta nu insemna ca nu te iubesc, o relatie nu se restange doar a te culca cu aceea persona ca sa ii asrati ca o iubesti ci sa o intelegi in momentele cele mai grele am inteles ca esti baiat si ai anumite nevoi dar nu ma simt pregatita sa fac acest pas nu inca. Dupa tot ce i-am spus si-a cerut scuze si mi-a zis ca nu va mai spune niciodata asa ceva.
Acuma vreau sa va intreb pe voi cum as putea sa fac sa ma simt mai repede pregatita? adica cum sa scap de sentimenstu asta de frica pe care il am imi este frica ca ma va parasi odata ce ma voi culca cu el.Va rog frumos sa ma ajutati si va rog fara glume de prost gust. Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu ai specificat si varsta. ca daca ai 12 13 ani... e nasol.
uite. eu una nu prea sunt de acord cu "sunt baiat si am nevoi" dar fetele de ce nu au nevoi? mie mi se pare absurda. suntem oameni si avem taria de a ne abtzine de la anumite lucruri. asta e parerea mea. daca te iubeste te va astepta atat cat ai nevoie.
daca o faci cu el, te poate parasi. gandeste-te cum o sa fie dupa aceea. orice baiat care iti va iesi in cale o sa szpuna ca gata nu mai esti virgina deci ai trecut de etapa asta "nu sunt pregatita" si o sa vrea din prima sex. poate ai norocul sa gasesti unu care nu este asa insa nu fi asa sigura.
cand faci pasul asta trebuie sa fi pregatita fizic psihic si sa fii foarte bine informata. gandeste-te si la consecinte nu doar la acea placere. dintr'o mica neatentie ramai insarcinata sau cu cine stie ce boala. trebuie sa ai incredere in el. eu zic sa nu te grabesti, ca baieti sunt o gramada. daca te grabesti s-ar putea sa iti para rau mai tarziu. daca ai mai putin de 16 ani te sfatuiesc sa nu. dar este alegerea ta pana la urma. procedeaza asa cum crezi ca este mai bine pentru tine! nu pentru cei din jur. tu esti pe primul loc. daca tu nu te gandesti la tine atunci cine? happy bafta:*

4 răspunsuri:
| Crimeea a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat te va astepta,sunt si alte metode de a va simti bine,nu ai spus cati ani ai,eu nu cred ca te va parasi din contra apropierea intima face ca relatia sa se inchege mai bine,dar tu trebuie sa iei hotararea, tu il cunosti mai bine, spune-i de ce iti e frica tie, comunicati ...asta e important intr-o relatie, bafta

| DFA1 a răspuns:

Dacă îți este frică din cauza asta, înseamnă că nu ai încredere în iubirea lui și nu-l cunoști destul de bine, ceea ce înseamnă că doar îți pierzi vremea.

| Snowbunny a răspuns:

Tot ce pot sa spun este sa nu cedezi, doar ca sa nu-l pierzi.Asta e o prostie.Intre timp, poti sa-i analizezi comportamentul, daca merita sau nu.Nu cred ca ai vrea sa-ti pierzi virginitatea cu un om care nu merita.Iti doresc succes!

| saiuoana explică:

Eu am 18 iar el are 20