| cristinaaa52 a întrebat:

Buna TPUhappy. Sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.Am o relatie cu un baiat de aproape de 2 ani de zile. El este in Italia si vine doar in vacantele de vara.La iarna va ramane aici de tot.Problema este lta.Acum 2 luni ne-am despartit pentru ca imi auzisem niste vorbe urate din partea mamei lui.Mereu cand ne certam(noi doi) ma jignea, ma dracuia uneori ma injura.Am tacut de dragul lui sa ne fie bine. Dar la un oment dat nu am mai rezistat si ne-am despartit. Timp de 3 saptamani am stat cu alt baiat.La rugamintile lui ne-am impacat. I-am spus ca am fost cu alt baiat si mi-a zis ca este bine ca am fost sincera cu el.De la un timp parca a innebunit.Imi reproseaza mereu ca am stat cu baiatul acela, ca daca se afla voi fi pnarama liceului(acel baiat are aceeasi varsta cu mine si eram cei mai buni prieteni, si este la locul lui nu orice prost). Nu mai pot numai suport.De doua luni ne certam intruna. M-am saturat. I-am zis ca daca nu poate trece peste sa ne despartim. Zice ca nu ca ne impacam si ca trecem peste tot.SI nu dureaza mult ca iar ne certam. I-am zis ca relatia noatra este fortata si ca nu merge dar nu intelege.Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai facsad. Astept raspunsuri din partea voastra.MUltumeschappy:*

Răspuns Câştigător
| liwia1993 a răspuns:

Incearca ca de fiecare data cand te suna sa fi nepasatoare...ah? cred ca e mai bine eu asa scap mereu si de ce sa fi panarama liceului invata sa tratezi totul cu indiferenta. oricum asta doare cel mai tare! Da sti ce ia lasa-l ca nu are dreptu el sa faca ce vrea cu tine e viata ta infrunta chestia asta. pup bafta!

4 răspunsuri:
| Izabelaisa a răspuns:

Buna Cristina!

Si eu am relatie la distanta tot la fel de 2 ani dar e invers la noi eu sunt in Italia si el este in Romania!
Si la noi au fost discuti pe tema parintilor dar eu parinti mei le-am spus sa nu se bage in relatia mea si el la fel si eu prima data o uram pe maicasa straight face nu o suportam de niciun fel dar stii pana nu cunosti omu nu sti cine e! In fine sa revenim la problema ta!
Eu zic ca el are orogliu de baiat e narod te iubeste ca daca nu te iubea nu te ierta si te chema inapoi pentru ca l-ai inselat sti baieti cand sunt inselati iarta mai greu vad ca prietenul tau e putinul care trece printr-o iertare ai si tu o leaca de vina ca ai stat cu baiatu asta dar na te inteleg foarte bine!
Eu zic sa vorbesti cu el si spune-i (Iubi sau cum ii zici tubig grin daca eu nu-ti spunema adevaru cu faza ca am stat cu un baiat nici tu nu stiai am fost mereu sincera si ti-am spus din prima daca eram panarama asa cum consideri tu ca daca sar afla asa imi va zice lumea daca ajungeam aici crezi ca eu ma mai intorceam la tine tu ce crezi? ) Si asteapta sa vezi ce-ti raspunde si fi tare cu el nu te lasa si sa vezi ce lasa gurita el mai moale tongue ii e greu ca-i baiat si are orgoliu dar daca te iubeste trece peste asta si stai chill si eu ma intalnesc tot cu prietenu in vacante de vara iarna paste etc.si relatia inca tine si eu sunt geloasa si se baga atatea intre noi dar eu nu l-am inselat nici el pe mine si deia noua ne este un pic mai usor dar crede-ma si tu daca-l iubesti pe prietenu tau va fi bine si el fel incearca sa vorbesti cu el la microfon dar sa ai si webu dat asa observi daca te minte sau face altceva cand tu vorbesti serios cu el :* Sucess sper ca o sa fi-e totul bine :-s!

| Ioana2518 a răspuns:

E nasol rau. si eu sunt in situatia tasad numai ca prietenul meu este plecat in spania.si noi ne certam de vre`o 6 luni.dar acum o luna ne-am despartit si eu timp de o luna am fost cu un baiat, si el cu o fata deci cum s-ar spune eram egal. Dar, mai sunt unele momente care ne certam si imi scoate ochii ca am fost cu baiatul ala.Acum, suntem certati.dar rauhappy m-am convins ca dragostea la distanta nu merge, si nu se merita sa-ti versi lacrimiile aiurea.Si app, tu crezi ca el nu te-a inselat cat timp are de cand sta acolo, sa fim serioase.

| Ioana2518 a răspuns:

E nasol rau. si eu sunt in situatia tasad numai ca prietenul meu este plecat in spania.si noi ne certam de vre`o 6 luni.dar acum o luna ne-am despartit si eu timp de o luna am fost cu un baiat, si el cu o fata deci cum s-ar spune eram egal. Dar, mai sunt unele momente care ne certam si imi scoate ochii ca am fost cu baiatul ala.Acum, suntem certati.dar rauhappy m-am convins ca dragostea la distanta nu merge, si nu se merita sa-ti versi lacrimiile aiurea.Si app, tu crezi ca el nu te-a inselat cat timp are de cand sta acolo, sa fim serioase.Eu una cred s-a va despartit pentro o perioada mai lunga de timp si s-a va impacati cand se va muta innapoi in Romania.

| Adrian_4388 a răspuns:

Buna. sa incep asa mai pe direct si va rog sa imi scuzati expresiile pe care le voi folosi. sper ca esti constienta ca prietenul tau a mai avut aventuri prin Italia. oricat te-ar iubii. nu cred ca pe o perioada atat de lunga fara sa aiba conatct sexual cu uh (asta bine inteles daca i-l ofereai cand venea in tara) sta si se masturbeaza (cum zicem noi baietii ''o ia la laba''). el oricum de fiecare data cand o sa va certatzi o sa iti reproseze acest lucru ''ai fost cu altul''. cum ti s-a mai spus fi mai indiferenta ptc asta doare cel mai mult. si faza cu ''panarama liceului'' e fix nimic. ar insemna ca toate fetele care dupa o perioada frumoasa si indelungata de timp se despart de prieten si se combina cu alt baiat sunt ''panarame''. ei bine nu toata lumea vad lucrurile asa.
sper sa iti fi fost de ajutor. succes in continuare si ai grijawinking