| Alina. a întrebat:

sunt racita de ceva vreme si ma dor ovarele din cand in cand dar o durere minora nu ceva care sa ma deranjeze tare, i-am spus si mamei mele si a spus ca sunt racita la burta. Poate fi altceva? mentionez ca nu mai sunt virgina si ciclu mi-a venit normal.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un examen medical ginecologic și un ecograf 4D pentru a vedea ce se întîmplă, să nu ai sindromul ovarului polichistic.
Durerea minoră/rară este foarte înșelătoare.
Sănătate.
Pa, pa.

| Stefania a răspuns:

Buna Alinna! Ai racit la burtica, semai intampla. Dar daca ti se deregleaza nu te speria poate din cauza racelii, dar daca nu v-ati protejat cu acel baiat si nu iti vine ciclu atuncia trebuie sa te ingrijorezisad. Poate ai ramas insarcinata... Dar daca v-ati protejat nu te speria va fi totul oK! Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alina ai face bine daca ai pleca la ginecolog, cu ovarele nu-i de joaca, acum nu simti asa tare, dar peste o saptamana o sa vezi ca nici nu o sa poti dormi de durere, am trecut si eu prin asta, si la sigur nu-i bine deloc