| Nna_Lemy_1997 a întrebat:

Buna Tpu.Tocmai am fost cu un baiat 5 zile.....Eram din aceiasi scoala dar ne-am cunoscut prin intermediul FB-ului.Am vorbit o vreme iar apoi ne-am combinat.Relatia nostra nu consta decat in discutiile de pe FB si cand ne mai pupam cand ne intalneam prin scoala.Mie nu mia prea placut chestia asta asa ca i-am cerut o intalnire undeva.A acceptat.Dar mi-am dat seama ca nu am nr lui, am asteptat sa mi-l ceara dar pana la urma i l-am cerut eu, eu nu-l puteam suna dar el putea si n-o facea.In ultima zi a relatiei(cu telefonul unei prietene)i-am trimis mesaj daca vrea sa plecam amundoi de la scoala si el a zis ca are alte planuri.Eu m-am suparat si i-am zis ca ma evita (trecand peste alte discutii) a zis ca se mai gandeste ce sa faca ceva in privinta asta.Eu m-am suparat rau de tot si pe FB am pus un status din ala mai trist, el a vazut si-a dat seama ca e despre el si dupa discutiile ce le-am avut mi-a zis ca e greseala lui ca ne-am combinat si ca ii pare rau ca m-a facut sa sufar etc La sf l-am intrebat ce am facut gresit si mi-a zis ca eram cam posesiva...recunosc poate eram dar din cauza ca el nu facea nimic in privinta relatiei noastre.Voi ce credeti? Eu am gresit sau el?

5 răspunsuri:
| lexzor a răspuns:

A avut dreptate, esti putin cam posesiva. Poate ca vroia sa mai faca si altceva, nu sa stea doar langa tine. Trebuia sa ii lasi mai mult aer. O relatie trebuie sa dureze ca sa se dezvolte happy Sper ca te-am ajutat :*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa,, fortezi,, o relatie, trebuie ca fiecare sa-si faca o anumita impresie, sa-si analizeze ce simte fata de celalalt.Tot ce incepe prea rapid, la fel se si termina.El are dreptate.Esti posesiva, caz in care a inteles ca o relatie cu tine va deveni foarte obositoare pentru el.

| Apocaliptic a răspuns:

Stii ce va trebuie voua?
O prietenie mai buna(adica nu o dragoste ci o prietenie) sa vorbiti unu c celalalt diferite chestii, sa-i cunoasteti parintii unu celuilalt.
Cel mai bine ar fi sa mergeti intr-un loc si sa vorbiti despre relatia voastra, ce vrea el de la o relatie si ce vrei tu de la o relatie, intelegi?
Si... da..., amandoi ati gresit din punctul meu de vedere.

| kiduţa18 a răspuns:

Amândoi ați greșit. El că nu s-a implicat și tu ești prea posesivă. Dacă ați fi comunicat unul cu altul și discutați problemele astea, poate treceați peste.

| AngelWhite99 a răspuns:

Ati gresit amandoi, el fiidca te-a cam ignorat si tu ca ai incercat sa fii prea evidenta, dar e bine ca v-ati despartit din cate ai povestit nu prea mergea.