| Ofiintă a întrebat:

Tot timpul se intampla la fel: il plac, nu ma place.
Ma place, nu il plac.
Cred ca ati inteles ideea, o gramada de persoane la care nu ma uit imi fac semne ba imi mai spun ca ma plac dar degeaba pentru ca daca nu simt la fel, eu sincer prefer sa nu ma folosesc de sentimentele nimanui plus ca nu m-as simtii bine in compania unei persoane pe care nu-l plac.
Cel mai dureros lucru este sa placi pe cineva care sa nu te placa, in cazul meu sa fi indragostita nebuneste de acea persoana si tot timpul speri sa gasesti o persoana pe care sa-l placi si care sa te placa.Pentru mine pare ceva imposibil, nu sunt pretentioasa doar m-am indragostit de persoana nepotrivita, oricum pe langa aceasta persoana am observat baieti frumosi dar care nu-mi dadeau importanta.Cei care ati fost in aceasta situatie, cum ati reusit sa treceti peste?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Varsta nu este un impediment decat daca iti doresti sa fie. Nu te gandi la asta, momentan daca frecventati acelasi cerc de prieteni si vei gasi si tu pe cineva s-ar putea atunci sa-i captezi atentia. Stii tu se zice ca atunci cand ai pe cineva parca apar fete sau baieti care vor sa te cunoasca mai mult.

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Doresti multe raspunsuri la niste intrebari existentiale. In principal este vb de o alegere daca iubesti pe cineva nebuneste ( in secret sau nu ) si aceea persoana nu iti impartaseste sentimentele. In cele mai multe din aceste cazuri nici nu are cum pentru ca nu va afla niciodata de fapt cine il place cu adevarat, si poate daca vei avea curaj sa-i spui dorinta ta va deveni si a lui.
Aceasta este si poate un joc al vietii, deoarece si eu cand eram tanar aveam admiratoare - m-a sunat, nu se prezentau si partea rea este ca doar asta a ramas. Uneori trebuie sa-ti acorzi tie o sansa ca sa poti acorda o alta sansa unei relatii care doresti sa mearga ( mai ales in avantajul tau ).
Nu tebuie sa treci peste ci mai degraba sa fii tu si sa reusesti sa cuceresti orice zi. Carpe diem si succes,

| Ofiintă explică (pentru MeConstantine):

Sincera sa fiu, nu m-am putut abtine sa nu-i spun, am vorbit destul de mult dar eu am fost cea care l-a abordat la orice eveniment, ultima data la o petrecere eram impreuna dupa care i-am spus ca mai vorbim, el a spus in sec " mai vorbim" pe urma dupa cateva saptamani i-am trimis mesaj, mi-a raspuns intr-un tarziu si am renuntat la idea de a-l mai contacta.Nu are prietena dar pana in prezent m-a inlocuit cu orice alta fata, concluzia fiind ca nu ma place.

| MeConstantine a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu este Obnligatoriu, poate stie ca te poate avea, dar tu daca esti cu cineva care se merita si el va intra in defensiva si va isi da seama ce pierde. Nu insista, fii tu si reuseste sa te dezvolti, automat o sa atragi multe priviri, gesturi sis chimbari dupa. Nu stiu cum arati ca sa dau cu presupusul, dar unii baieti la o anumita varsta sunt si superficiali.

| Ofiintă explică (pentru MeConstantine):

Asta incerc sa fac si eu dar in momentul in care il vad, ma pierd. Problema poate fi si faptul ca eu am 16 el 20, foarte multi mi-au spus chestia asta dar nu mi se pare o diferenta de varsta foarte mare, oricum in locul meu a ales o fata de 18 ani si ar alege oricare alta fata "frumoasa" care ii iese in cale.

| Ofiintă explică (pentru MeConstantine):

Ei bine, poate ca asa este, oricum ramane de vazut.
Multumesc pentru sfaturi!

| MeConstantine a răspuns (pentru Ofiintă):

Varsta nu este un impediment decat daca iti doresti sa fie. Nu te gandi la asta, momentan daca frecventati acelasi cerc de prieteni si vei gasi si tu pe cineva s-ar putea atunci sa-i captezi atentia. Stii tu se zice ca atunci cand ai pe cineva parca apar fete sau baieti care vor sa te cunoasca mai mult.