| bbiiiu a întrebat:

Trec direct la subiect. Sunt foarte nelinistita si as avea nevoie de cateva pareri(va rog nu criticati/jigniti). Am facut-o cu iubitul meu in a 13-a zi de menstruatie,am inceput sa iau AC,dar le-am luat incorect,el a scapat putin in mine, iar dupa 17 ore am luat Postinor2, iar a doua doza dupa 12 ore. Am sanse sa fiu insarcinata? Va rog,am nevoie de un raspuns, de niste pareri..Multumesc mult!

17 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Vai de capul vostru cu sexul vostru neprotejat, da sunt sanse sa ramai insarcinata, raspunsul sigur il afli abia peste 3 sapt cand vei face testul de sarcina

| corbulalbrosu a răspuns:

Un astfel de comportament de o asemenea imbecilitate nu merita un raspuns concret si corect.Ar fi minunat ca nimeni sa nu-ti raspunda pentru a te lasa sa suporti consecintele ce vor urma.De ce nu ai apelat la medicul ginecolog care ti-a prescris AC sa-i ceri parerea? Daca l-ai disconsiderat si ai actionat iresponsabil de capul tau, iti meriti din plin soarta si chiar mai mult de atat.

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma cu exact15 zile pe data de 23 mai ai postat o intrebare similara in care ziceai asa : "Bună! Am început sa iau anticoncepționale pe 18 mai ultima menstruație a fost pe 10 mai. Astăzi 23 mai am avut un contact neprotejat, el spune ca nu a lăsat, ca a lăsat mai sus de vagin, dar eu nu știu ce sa cred. Va rog da-ti-mi un răspuns sa știu dacă sa iau sau nu pilula de a doua zi. Astăzi ar fi a 13-a zi de ciclu. Mulțumesc mult" Ai mintit atunci sau acum? Daca luna trecuta menstruatia ti-a inceput in data de 10 mai aproximativ maine sau poimaine ar trebui sa-ti inceapa menstruatia.Acum spui ca am facut-o in a 13 zi (de menstruatie?) poate a ciclului dar ma intreb din ce data ai inceput aceasta noua numaratoare? deoarece nu iese deloc la socoteala.Nu crezi ca undeva s-a strecurat o greseala, sau poate ca o mincuna?

| NH4OH a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate să-l aibe neregulat și încurcat rău de tot.

| NH4OH a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Minunat!
În a doua zi după ce ai făcut sex, ți-a ajuns fătul în uter, iar acum se dezvoltă. Uite aici câteva etape înc are probabil e aflii tu : http://www.mamicamea.ro/......rcina.html
Cel mai corect este săf aci un test de sarcină, apoi poți să te panichezi. Pe viitor ai grijă.
Cere-i sfaturi și mamei tale chiar dacă ești și la o vârstă fragedă ( 14-15 ), te va certa, dar te va ajuta cu siguranță să scapi cu bine, poate nu în totalitate, dar va face posibilul.
Baftă.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru NH4OH):

Te rog sa citesti intrebarile postate in urma cu ceva timp si iti vei da seama ca ceva e putred in toata constructia ei. Daca pot, incerc sa ajut dar daca...

| NH4OH a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Acum văd. că eu am scris răspunsul pentru fată ca răspuns pentru tine. Off. În legătură cu întrebările ei, o să le citesc.

| bbiiiu explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am mintit cu nimic. Cand am postat intrebarea, a fost fix in ziua in care am facut-o, adica, a 13-a zi de menstruatie(ciclu).Nu am nevoie de critici, ok? Am nevoie de un sfat, de o parere. Imi cer scuze daca te-am derutat. Multumesc!

| bbiiiu explică (pentru NH4OH):

Am 17 ani. Am luat postinor, nu ma ajuta cu nimic? Multumesc! Stiu ca am facut o greseala imensa.

| bbiiiu explică (pentru corbulalbrosu):

Dar daca? Daca ce? Ti-am explicat. poate nu m-am exprimat eu bine. Imi cer scuze

| corbulalbrosu a răspuns (pentru bbiiiu):

Cu cate zile in urma de data sexului ai inceput sa-ti administrezi AC?

| neutrino a răspuns:

Vorbesti de sanse sau de risc? Exista riscul sa nu ai sanse sa scapi.

| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună. Din moment ce ai luat pilula de a doua zi, după în 72 de ore de la actul sexual, poți sta liniștită. Nu te mai îngrijora.
Părerea mea e că nu ai șanse să rămâi.

| bbiiiu explică (pentru ijuuuuuuu):

Multumesc din suflet! Dar are ceva daca le-am combinat cu AC?

| ijuuuuuuu a răspuns (pentru bbiiiu):

Nu, stai liniștită. Pune-ți pe telefon ora și data când trebuie să le iei. O să-ți fie mai ușor.

| CaziPloaie a răspuns:

Eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa-ti consulti ginecologul astfel...

| Aanderson a răspuns:

Sanse sunt, ca la loto...