| MihaelaSorina a întrebat:

un baiat pe care il cunosc de ceva vreme mi-a scris acum intr-o dimineata ca ii place de mine si vrea sa fie cu mine. Treaba este ca mie nu imi place de el si nu stiu cum sa ii spun fara sa-l supar. Va rog ajutati-ma! Dau FUNDA pentru raspunsul bun si rapid!

12 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Lasă să decurgă lucrurile de la sine, dacă te-a întrebat dacă vrei să fi cu el şi tu îl placi atunci acceptă nu trebuie neapărat să îi declari "dragoste eternă", poate să-şi dea singur seama de asta, din moment ce accepţi să fi cu el. Eu zic să nu îi dai mură-n gură, să nu se plictisească. vezi tu băieţii sunt imprevizibili azi e bine şi mâine li se ridică gărgăunii la creier big grin

| Azµre a răspuns:

Te înțelegi cu el? Te simți bine în preajma lui sau când vorbești cu el? E respectos și îți place?
Nu îl placi că e pitic sau urât asta e, dar dacă îl placi cum gândește cum se comportă eu zic să te mai gândești.
Dacă nu îi spui băiatule eu nu te plac. De ce? Păi ești urât.

| FreshFresh a răspuns:

II bagi clasica replica "nu te merit"rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru FreshFresh):

Cred că este cea mai penală, adică ce-a făcut ală să nu o merite. nu că de parcă i-ar fi salvat viața dintr-un incendiu sau că ar fi el mare afacerist cu 7 vile și piscine. Astfel dacă era crede-mă era cu el demult avea și copil...

| FreshFresh a răspuns (pentru Azµre):

TI-ai dat seama ca am spus o la misto, da? Normal ca nu a facut nimic sa nu il merite, dar asa intrebare asa raspuns.rolling on the floor

| Azµre a răspuns (pentru FreshFresh):

Corect...

| 97gaby a răspuns:

Buna,in primul rand ar trebui sa-i spui adevarul ''gol golut''. acum depinde si cum ii spui. poti incerca cv de genul:
''buna X, shtii m-am gandit si cred ca esti un baiat frumos si sigur ai foarte multe admiratoare dar vezi tu, eu chiar nu sunt pregatita pentru o relatie acum, as dori sa ma concentrez asupra altor lucruri.sigur vei gasi fata potriita, doar ca nu sunt eu aceeabig grin.eshti un prieten minunat si mi-ar placea daca am ramane in continuarehappy''
sper ca te-am ajutatwinking

| Azµre a răspuns (pentru 97gaby):

Îl minte în față și crede-mă niciun băiat nu pune botul la așa ceva poate să fie prea prost. Mai bine îi spune adevărul. Uite eu nu te plac dar vreau să rămânem amici, degeabă mă placi tu dacă eu nu te plac. Și a înheiat subiectul. Mai bine să se supere ala atunci și să zică bă asta a fost sinceră cu mine, decât să plece și să spună la toți că e o proastă și o retardată ca nu vrea să stea cu el.

| 97gaby a răspuns (pentru Azµre):

Poate ai dreptate dar gandeshtete ca e mai bine sa sai spuna adevarul mai diplomatic decat sai arunce bomba adevarului in fata pentru ca, sincer, chiar crezi ca ar aprecia faptul ca a fost sincera cu el sau sar supara ca la refuzat?

| Azµre a răspuns (pentru 97gaby):

Crede-mă un băiat apreciază sinceritatea și adevărul oricât de dur ar fi. Nu e ca și cum ar fi stat cu el să îi dea papucii ăur si simplu îi spune. Te plac ca amic nimic mai mult, nu te plac nu ne completăm unul pe celălalt. Scurt și la obiect.

| MihaelaSorina explică (pentru Azµre):

Va multumesc, baiatul chiar a fost intelegator si nu s-a suparat ca i-am zis nu, acum ramane treaba cu fundita, considerati ca toti ati luat o fundita din partea mea pantru ca fiecare raspuns al vostru m-a ajutat.

| Azµre a răspuns (pentru MihaelaSorina):

Atunci e bine dacă ai reușit happy