| oanaoanalovekisslovehugslovekiss a întrebat:

Hei TPU... am o problema foarte complicata si foarte lunga (si sa ma scuzati daca mai gresesc niste litere sau nu pun semne de punctoatie chestii de astea dar sa stiti ca sunt foarte disperata)
Bun sa incepem deci eu cunosc un baiat pe nume Andrei care ma place de ceva vreme adica de vreo luna si tot imi spune vorbe dulci si ca ma place si chestii de genul asta pana cand am intalnit o fata pe nume ioana, care mi-a devenit bff, normal ca intre prietene ii spuneam de Andrei si ce imi scria prin mesaje, ea mi-a cerut sa-i fac cunostiinta cu Andrei. urmatoarea zii am iesit afara impreuna cu Andrei si ioana, ne-am asezat pe o banca si am stat am vb si Andrei se dadea intr-un fel sau altul la ioana adica pe mine nu ma mai baga in seama, doar pe prietena mea, atunci cand eram afara mi-a trimis mesajul urmator:da-mi si mie nr lui ioana.eu i l-am dat (cei drept ca proasta) si tot vorbeau prin mesaje, si ioana imi trimitea mie mesajele si a intrebat-o daca vrea sa fie cu el (Andrei pe ioana) si ea a zis ca se mai gandeste si ii da raspunsul uurmatoarea zii. am plecat toti acasa si ea m-a sunat sa ma intrebe ce sa faca i-am zis ca este un baiat foarte de treaba si chiar foarte iubitor, si intr-un final s-a format un cuplu.am iesit afara impreuna cu proaspetii indragostiti si tot asa ei vb si p mine nici nu ma bagau in seama bine doar ioana ma mai intreba cate cv dar Andrei mut (cu mine) si dupa ce a trecut cam 2 saptamani i-am zis ca ma simt in plus fata de ei(dar ei tineau neaparat sa ies) dar mereu cand ieseam nu-i vedeam sa se sarute dar poate ca s-au sarutat dar nu de fata cu mine, si astazi ei s-au certat iar ioana m-a intrebat cum se comporta cu mine, eu i-am raspuns ca bine dar acum nu se mai comprta asa frumos cum se purta inainte ....si ma rog s-au mai certa un pic dar pana la urmma s-au impacat, iar mai tarziu peste cateva ore imi trimite Andrei urmatorul mesaj :CE FACI? IOANA MAI ARE UN PIK SI MOARE N-UI TRM MESAJ, ITI ZIC EU CE SA INTAMPLAT APENDICU II SA URCAT LA RINICI SAU ASA CEVA SI NU SE POATE MISCA IN CASA LA EA ESTE DOAR BUNICASA SI EA NU VREA SA MEARGA LA SPITAL IN NICIUN CHIP TE ROG AJUTAMA CUMVA SA NU O PIERD IUBESC E NORM SI E CEA MAI DULCE FATA PE CARE O CUNOSC. Dupa ce mi-a trimis mesajul asta am luat o pastila de cap si am incercat sa dau de ea dar nu-mi raspunde, i-am trimis un mesaj ioanei si am intrebat-o ce face si mi-a scris asa:ANA, ANDREI VA TRIMIT LA AMANDOI ACELASH MESAJ ODATA, Si sa va spun ca e ultimul mesaj al meu pe care vil trimit va rog AMANDOI SA MA UITATI.si chiar ca atunci m-am panicat si nu mai stiam ce sa fac i-am trm mesaje si zice ca se duce la spital dar nu prea o cred. Si nu stiu ce sa fac va rog ma ajutati cu un sfat sunt disperata si sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea dar numai voi puteti sa ma ajutati si pe mine si pe ioana... va rog cel mai bun sfat fundita :*:*:* mersi anticipat... vreau sa ma ajutati cu un sfat si am uitat inca ceva sa va spun mie imi place de andrei....nu stiu ce sa fac ei mai sunt impreuna si sunt un pic geloasa...

Răspuns Câştigător
| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Am si eu niste prietene care sunt. au fost in aceeasi problema ca si tine, spune-i mamei tale de ioana sau du-te si bate la usa pana iti deschide sau ma rog mai intai asculti la usa sa vezi daca se aude ceva si apoi bati... Te sfatuiesc sa uiti de Andrei. nu te merita daca trece asa de repede de la o fata la alta. lasa ca mai are balta peste [adica ca mai sunt baieti in lume] bafta cu Ioana si mai ales cu Andrei. si daca chiar vrei sa fiti impreuna incearca sa-l faci gelos. prefacandu-te ca vorbesti la telefon in timp ce el vbeste cu tine [nu uita sa dai telefonul pe modul avion sau silentios], nu-l baga in seama timp de sa zic asa. o saptamana, sau cat poti si apoi o sa te intrebe ce ai si tu ii zici tot. ca tu tineai la el, ca e un nesimtit ca trece de la o fata la alta asa de usor, ca tu-l iubeai dar iti era frica sa spui asta. apoi incearca sa fugi acasa. el tea`r putea lua de mana si nu stiu ce sa-ti faca, daca nu te prefaci ca plangi si atunci o sa i se inmoaie inima. si poate o sa se intoarca la tine. daca nu. incearca sa-l eviti si daca Ioana iti era buna prietena nu-ti facea asta. O SA AI NEVOIE DE MULT NOROC ASA CA BAFTA; NOROC SI TOATE CELE BUNE!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intelege absolut nimic din ce ai scris mai sus. Roaga pe cineva care cunoaste cat de cat limba romana sa te ajute si rescrie intreaba inteligibil. Nimeni nu te poate ajuta, fiindca practic este un text neinteligibil din cauza lipsei totale de cunaostere a limbii in care scrii (presupun ca nu ai fost la scoala sau ca esti de alta nationalitate si nu stii mai deloc romana). Tu ai spus la inceput ca pot aparea ceva greseli, dar ele sunt atat de multe si atat de grave incat fac textul absolut ilizibil

| Doηηa a răspuns:

Păi și cu ce să te ajutăm că nu înțeleg...
Care ar fi întrebarea?

| valentino52 a răspuns:

Ei doi s-au certat din cauza ta, Ioana e si ea la randul ei geloasa pe tine si s-a certat cu Andrei, a facut o criza de isterie si sclifose adolescentine gen vai o sa mor nu ma mai vedeti niciodata o sa va para voua rau. Asta in cazul in care se preface... daca chiar o durea apendicele nu statea sa trimita SMS-uri nimanui... Si daca baiatul asta ti-a facut tie avansuri si apoi ei si acum ei sunt impreuna e si normal sa apara discutii daca umblati toti 3. Cel mai bine era daca ori nu umblai cu ei, ori iti faceai un prieten si ieseati pe cupluri.

| EddiWeed a răspuns:

In legatura cu ce sa te ajutam, sa chemam o ambulanta?

| SoloPC a răspuns:

Aaaa...

| val18 a răspuns:

Nu am inteles nimic laughing

| CaffeBoy a răspuns:

Te-as ajuta dar nu inteleg ce vrei de la mine. Daca voiai s-o ajuti pe "Ioana" postai intrebarea la "sanatate" nu la "dragoste si sex".
Unu la mana, si doi, ai amestecat doua povesti care nu au nicio legatura.

Acela a fost mesajul meu scris "in gluma", urmeaza sa-ti spun ce sa faci cu adevarat:
Las-o sa zaca si asa tii l-a furat pe "Andrei".

| StRuMP a răspuns:

Pana chemam ambulanta Ioana moare de 5 orilaughing)laughing))

| DianaIonita a răspuns:

Daca tu spui ca iti e bff, ar trebui sa te asculte...dar de ce nu vorbesti cu bunica ei? iar in legatura cu Andrei, nu - ti face griji... vorbeste cu ioana si spune-i, app si pe bff-ul meu o cheama tot ioana

| zgary4all a răspuns:

Daca ii stii adresa trimite o ambulanta acolo sa se duca sa o ia

| ralukbz a răspuns:

Pai spune-i unui parinte de-al tau situatia ioanei si suna tu la salvare si zii adresa ei daca nu crezi ca se va duce la spital

| JoK3RuLAndreyy a răspuns:

Pai,in primul rand,noi nu prea avem cu ce sa te ajutam, asta depinde de tine, spune-i unui parinte povestea asta, noi nu prea avem cu ce sa te ajutam
In al doilea rand, am inteles ca esti "disperata"dar eu debea m-am chinuit sa descifrez din ce ai scris tu acolo sus. Oricum Bafta!

| UnderFlame a răspuns:

Du-te la ea acasa imbracata in fusta scurta, cu o bata la tine. Tine bata in spatele picioarelor ca aceasta sa nu isi dea seama ca urmeaza sa ii spargi capul. Dupa ce deschide usa, loveste-o repetat in cap pana cand aceasta ramane nemiscata(daca o omori paraseste tara). Cheama ambulanta si spune ca aceasta a cazut pe scari, o vor transporta imediat la spital si vor constata si problema ei. Ai incredere in mine totul se va rezolva de la sine, doar prima bata in cap va fi mai grea