| ana29583 a întrebat:

urmez de 3 luni contraceptive, azi in urma unui act sexual dupa ce iubitul meu a terminat in mine, am inceput a avea sangerari, care e cauza? + de obicei in timpul actului am niste scurgeri albe, care e problema?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Pot fi o menstruatie acele sangerari asta daca vor tine mai mult de 2 zile, iar scurgerile albe din timpul sexului sunt secretii vaginale, daca sunt prea abundendte nu sunt normale.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sangerarile din timpul actului sexual sau in perioada dintre menstruatii nu sunt normale si indica o afectiune de natura ginecologica de aceea trebuie sa mergi la un consult. In schimb scurgerile albicioase sunt ceva normal in timpul actului sexual si apar in urma starii de excitatie /orgasm. Medicul ginecolog poate pune un diagnostic corect in urma unei examinari atente. Multa sanatate

| Mandreiv a răspuns:

Eliminarea secretiilor vaginale in timpului actului sexual nu ar fi ceva foarte neobișnuit. Problema cu sangerarile ar putea semnul unei afectiuni mai ales daca nu esti in perioada specifica menstruației. Chiar daca nu sunt sangerari ambundente nu ar strica sa mergi la un control ginecologic.

| ana29583 explică (pentru Mandreiv):

Sunt la primele luni de contraceptive și am inteles ca e ceva normal ca sa mai am sangerari, deci?