| 111_9849 a întrebat:

uterul se poate palpa p dinafara l jumatatea distantei dintre buric si zona pubiana? si daca da cand se palpeaza cand este relaxat sau incordat abdomenul? cand este incordat simt ceva tare, iar cand este relaxat nu. cum iti dai seama daca este un uter normal sau un uter de gravida? un abdomen umflat, dar fara alte simptomen, gen sani umflati, lipsa mentrei poate fi o sarcina? mersi funda

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai declarat razboi tuturor ginecologilor din lume, de te incapatanezi sa te autopalpezi?
Ai senzatia ca raspunsurile de pe TPU te pot invata ce stie MULT MAI BINE un medic?
Revino-ti!

| lola a răspuns:

Nu te ai gandit ca este tare cand iti incorzi abdomenul pentru ca muschiul este incordat? tare sucita anatomia, nu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ti frca de o srcina de ce nu iti iei un test de sarcina ca asa o sa fii sigura.eu as zice ca nu cred ca ar fi sarcine.si este dintre buric si zona pubiana.dar mai bine i-ati un test bafta