| 111_9849 a întrebat:

uterul se poate palpa p dinafara l jumatatea distantei dintre buric si zona pubiana? si daca da cand se palpeaza cand este relaxat sau incordat abdomenul? cand este incordat simt ceva tare, iar cand este relaxat nu. cum iti dai seama daca este un uter normal sau un uter de gravida? un abdomen umflat, dar fara alte simptomen, gen sani umflati, lipsa mentrei poate fi o sarcina?

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

După ce vei termina facultatea de medicină și vei avea masterat în obstetrică ginecologie, vei știi răspunsul și la această întrebare și la altele similare!
Pentru moment, fuga la medic!