| Beebeeee a întrebat:

V-am spus si la intrebarile anterioare ca pe data de 14 iulie adica luni am avut o sangerare la inceput usoara dar pe parcurs la marit cantitatea (nu am ciclu regulat si am avut contact neprotejat pe 3 iunie 2014) m-a tinut 2 zile jumatate, asa ma tinea pe mine menstruatia de obicei 2 zile jumatate maxim 3, ieri pe la 6 s-a oprit nu am sangerat nici noaptea dar azi de dimineata am inceput sa sangerez in cantitati foarte mici la fel o sangerare de o culoare exact ca menstruatia. Este posibil sa fiu insarcinata? Sau sangerarea de care vorbeam mai sus este menstruatie avand in vedere ca in iunie nu mi-a venit? PS: Am facut 2 teste de sarcina cu prima urina de dimineata si au iesit negative! Multumesc anticipat, funda!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In cazul tau este posibil orice.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca ai menstruatie, NU e posibil sa fi insarcinata. Cantitatile mai mari sunt normale daca ai contacte sexuale. Se porneste motorul reproducator... sau cum se ice in aparat popular, se desfunda canalu'.winking

| Beebeeee explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Cantitatile mai mari la menstruatie?

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru Beebeeee):

Cantitatile mai mari sunt firesti. Pot fi idiopatice, pot fi influentate de medicatie sau mancaruri cu efect anti-coagulant. Pot sa apara cantitati mai mari dupa contacte sexuale, efort fizic, sau daca esti la munte unde e presiunea mai mica o sa ai surprize. Avantajul e ca de obicei dureaza mai putin perioada "nasoala".