| Beebeeee a întrebat:

Am o sangerare de ieri de la 12:00 ziua nici acum nu s-a oprit, de culoarea menstruatiei obisnuite, s-au marit cantitatile si chegulete, contactul sexual a fost acum 6 saptamani. Este menstruatia (am una neregulata si in iunie nu mi-a venit, imi vine de obicei o luna da, una nu) sau nidatia? Dar nidatia exista am inteles doar daca este sarcina si am facut 2 teste de sarcina cu prima urina de dimineata si au iesit negative ambele! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil e menstruatie. http://www.i-medic.ro

| RoseOfTheFire a răspuns:

De ce nu consulti un medic ginecolog, el iti poate da mai multe detalii, privind situatia ta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ţi-a venit menstruaţia happy

Toate cele bune.

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

Adica daca mi-a venit menstruatia nu sunt insarcinata nu?

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

DA, aşa cred happy
Ţi-am explicat şi la altă întrebare anterioară...

O seară frumoasă.

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

Muultumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

Cu plăcerewinking

Toate cele bune.

| Silvia93 a răspuns:

Cum adica vine o luna da una nu? Nu e normal, prin menstruatie elimini toxine iar toxinele trebuiesc eliminate in fiecare luna.
Asa a patit o prietena pana a aflat ca este insarcinata, degeaba cu testele.
Mergi la un ginecolog /medic de familie si vorbeste cu el neaparat.
Nu lasa asa ca se agraveaza!

| Someoneeene a răspuns:

Cam rau la 15 ani sa ramai insarcinata. In scoli ar trebui introduse programe in care elevii sa invete despre masurile contraceptiei, dar nu stiu unde ti-a fost tie mintea cand te-ai culcat cu ala fara prezervativ. Asa se pot lua boli, dar cand unei adolescente ca tine ii vine deu futai...

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Dar ai uitat sa spui cati ani ai! Si daca ai avut contact sexual neprotejat!
Se poate ca avand menstruatie neregulata sa-ti vina in cantitate foarte mare si de 2 oti pe luna, in luna cand vine.
Recomandarea mea este sa mergi, nu neaparat in urgenta, dar cat mai repede cu putinta la un medic ginecolog, sa ai parte de un consult adevarat si complet!
Ceea ce primesti aci ca si raspunsuri sunt parerile noastre.
Mai bine pentru tine si pentru sanatatea ta!
Bafta multa si multa sanatate!

| Beebeeee explică (pentru ElenaMaria1979):

15 ani, da am avut contact sexual neprotejat. Ma intereseaza doar daca sunt insarcinata atata tot! Totusi trebuia sa am 1 luna jumatate de sarcina si nu am nicio simptoma si cu 2 teste de sarcina facute cu prima urina de dimineata negative. Si sangerarea asta seama exact cu menstruatia la culoare, vine in cantitati mare cu chegulete, poate fi nidatie?

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru Beebeeee):

Raspunsul pe care il astepti de aici nu-l vei primi. Mergi neaparat la ginecolog astazi! Nu mai astepta!

| Beebeeee explică (pentru ElenaMaria1979):

Adica e posibil sa fi ramas insarcinata?

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru Beebeeee):

Draga mea, nu pot decat sa ma dau cu parerea! Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog pentru linistea ta sufleteasca cum ca nu esti insarcinata si asa aflii si de ce iti vine menstruatia atat de dereglata!
Si un sfat, nu mai face sex neprotejat! In afara de sarcina nedorita poti lua diferite boli cu trensmitere sexuala si acolo ai avea si mai mult de tras! Ai mare gijade tine! Multa sanatate!