| mimisha a întrebat:

Buna TPU
Va rog ajutati’ma…Mie imi place de un baiat(sunt prietena cu el adica mai iesim pe afara, vorbim). El stie ca il plac dar nu mi’a zis nimic.Recent am aflat de la un prieten ca ii place de o fata…dar nu stiu cine e, nu stiu cum o cheama dar sunt 100%sigura ca nu sunt eu!
Ce ar trebui sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Sa arati mereu bine, sa fii amuzanta, sociabila, sa-i fi alaturi cand are probleme [ dar daca nu vrea sa vorbiti despre asta, nu insista.]. Sa vorbiti cat mai des[pe mess, afara], intereseaza`te de ce`i place. Incearca sa nu`i dai prea mult de inteles ca vai "mori dupa el".

Daca nu-l cuceresti, las`o balta. Stiu ca e greu, dar daca nimic nu merge. bucura`te ca`l ai amic.

1 răspuns:
| SimplePlanFanKarina23 a răspuns:

Eu m-am aflat in aceeasi sutatie acum cateva saptamani. Tipul stia ca il plac dar mi-a zis ca "se intelege prea bine cu mine, ca sa fie cu mine" ce raspuns... laughing si a ales o alta fata: colega mea de banca laughing eu am acceptat situatia ca noh, nu poti obliga pe nimeni sa te placa. Tu incearca si mai insista, Da-i de inteles ca ti mult la el, Dovedestei asta pana nu e prea tarziu. Iar daca nu reactioneaza renunta, asta e. In niciun caz sa nu faci pe geloasa ca il vei pierde si ca amic happy