| Micutsatha a întrebat:

Imi place de un baiat chiar mult, iesim afara mereu, nu mai ca el este din alt oras.
Am stat cu fratele lui dar inainte de frateso am vrut sa fiu cu aces baiat pe care il plac si acum, nu mai ca intre timp a iesit altfel eu cu frateso si o prietena cu baiatu cu care voiam eu desi sa fiu.
In fine am stat cu frateso 2 saptamani prima data apoi 3 luni,chiar am tinut la frateso insa in vara asta am vrut sa stau cu baiatu care il placeam.
Nu stiu cum sa fac sa stau cu el, am trecut de multe ori pe langa el si mi-a zambit, vorbim prin mesaje imi pune " :* ".E super de treaba cand iesim mereu se pune langa mine pe banca.Nu pot sa cred din astea ca ii place de mine.Dar un prieten apropiat de-al lui mi-a zis ca inainte sa stau cu farteso el a zis ca daca frateso nu sta cu mine sta el.
Nu stiu ce sa cred.
O idee cum sa fac sa ma bag mai mult in seama cu ea sa ii dau mesaj pe telefon?
Si cand iesim cum sa vorbim mai mult, vreau sa stau cu el dar nu stiu ce o sa zica el, imi e frica de raspuns.
Spune-ti-mi cum sa fac sa stau cu el cand iesim sa ma bag eu mai mult inseama cu el, sa vorbim mai mult.

5 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Eu,de obicei, trimit un mesaj lung şi pompos atunci când vreau să îmi exprim sentimentele faţă de o persoană, Îţi recomand să faci tu primul pas, dacă nu vrei să se piardă legătura.Succes :-)

| Micutsatha explică (pentru FineBroAndy):

Asa fac si eu, dar cand sunt deja impreuna cu baiatul respectiv cu acest baiat nu sunt, si daca i-as trimite imi este frica de raspuns apoi ar putea sa zica ca sunt o disperata.

| FineBroAndy a răspuns (pentru Micutsatha):

Eu am fost refuzat de câteva fete de-alungul timpului şi m-am săturat de asta.Acum,de fiecare dată când îi scriu unei fete mă gândesc că şi-aşa mai sunt destule pe lumea asta deci nu am de ce să mă tem dacă mi se va întâmpla iarăşi.

| DrecsanRazvan a răspuns:

Andy are dreptare trebuie sa ii spui.

| Micutsatha explică (pentru DrecsanRazvan):

Da dar si fata`n fata sunt cam timida nu stiu ce sa ii zic cum sa ma bag mai mult cu el in seama.