| miru_9957 a întrebat:

Buna TPU.
Va rog mult sa ma ajutati.Am fost impreuna cu un baiat aproape 2 ani, iar el m-a lasat pentru o fata..la inceput eu nici nu stiam de ce m-a lasat cu adevarat.Am plans foarte mult si am incercat sa il conving sa mai fim impreuna(inca nu stiam de fata aia). Dupa doua luni m-am intalnit cu un baiat..Il cunosteam de ceva timp, dar nu mai vorbisem cu el asa de mult.Seara am continuat sa vorbim pana la 5 dimineata, asa si urmatoarele 2 zile.Si pana la urma am decis sa fim impreuna, dar eu in sufletul meu inca ma simteam rau.
Peste o saptamana am iesit cu el, iar multa lume ne-a vazut si i-a spus fostului.Acesta de atunci face tot posibilul ca sa ma impac cu el..imi spune ca ii pare rau si ca daca ma impac cu el nu se mai desparte de mine si ma va face cea mai fericita..de saptamani se roaga de mine.Imi face declaratii frumoase. vrea sa manfaca fericita.
Eu tin la amandoi mult..Doar ca nu pot uita cat de mult mi-a gresit fostul.
Chiar nu stiu ce sa fac..nu vreau nici sa il ranesc pe actualul, el fiind un baia miunat, ajutati-ma, va rog.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel ce a gresit o data o va repeta si alta data. Sa stii ca proverbele se refera la fapte verificate de-a lungul timpului. Incearca sa gandesti rational mai mult cu mintea decat cu inima. Succes!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ramai cu actualul.
Un baiat care te-a putut vindeca, te poate face fericita. Unul care te-a facut sa suferi, va face asta si pe viitor.
Relatiile esuate trebuie ingropate, altfel te bantuie si te mentin nefericita.
Ramai cu 'baiatul minunat'!

| Emilian65 a răspuns:

Daca primul iubit te-a inselat, continua relatia cu cel de-al doilea.

| seth2016 a răspuns:

Nu-l rani si ramai cu el.

| Panzer1945 a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust. Odata ce te a lasat, lasa l si nu te mai intoarce. Mai sunt si alti baieti minunati.

| ramonia a răspuns:

Aaa deci acum cand vede ca te vrea si altul, te vrea inapoi. pfff lasa-l. Mergi inainte, mai ales ca ai zis ca tipul cel nou e de treaba.