| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de doua luni oficial caci am mai "cochetat" ca sa spun asa si inainte.Ne cunoastem de la gradinita, locuim pe aceeasi strada parintii nostri se cunosc sunt prieteni si avem amici comuni.Ne vedem in weekend-uri si in vacante, vorbim in fiecare zi.Problema este ca el a iubit mult o fata si ea nu i-a dat atentie nu il placea si nici acum nu il place.Vara lui 2012 ne-am petrecut-o impreuna afara el dandu-si seama ca il plac si el ma placea asa ca la sfatul uni prieten comun i-am spus e simt.mi-a spus mai intai ca nu apoi a inceput sa ma jigneasca vorbea urat cu mine imi repete ca o iubeste pe fata aia nu pe mine. Apoi a vrut sa fim impreuna dupa ce a reusit sa il iert.Am acceptat pentru ca tineam la el. Dupa o saptamana s-a despartit de mine dar continua sa vorbeasca cu mine (eu nu mai vorbeam cu el) nu ma lasa in pace.Intr-o zi i-am spus ca vreau sa stiu ce vrea sa faca ca m-am saturat sa isi bata joc de mine si sa se joace cu mine.Imi tot repeta ca nu crede ca il iubesc si ca oricum el o iubeste pe fata aia ca nu poate sa o uite ca pe mine oricum nu ma place nu-i place sa ma sarute(se enervase) ca vrea doar sa se culce cu mine.M-au durut mult cuvintele lui si nu mai voiam sa il vad.El tot nu m-a lasat in pace si la un momentdat am aflat ca vrea sa fie iar cu mine.Ganditi-va ce alegere grea era pentru mine.Imi dadea zilnic msg si ma suna de 2-3 ori pe zi si am inceput sa bat apropouri, Pana la urma mi-a spus ca vrea sa fie cu mine mai mult decat prieten si i-am zis ca nu stiu ce sa fac si mi-a spus ca nu-i nimic ca pot spune nu pana ma conving ca ii pare rau si ca imi demonstreaza ca ma vrea cu adevarat.am zis bine si dupa o saptamana m-a convins nu stiu cum dar a facut-o..Ne certam mai mereu in fine asta pana am facut dragoste prima data. apoi ne intelegeam foarte bine nu ne mai certam deloc.Intr-o zi i-am spus ca il iubesc..asta acum 2 sapt aproximativ apoi dupa cateva zile mi-a spus si el ca ma iubeste..ca sunt imp pentru el. Faza e ca eu nu il cred ma gandesc ca doar sta cu mine ca sa se culce cu mine si tot pe fata aia o iubeste.S-a suparat pe mine ca nu il cred si nu stiu ce sa fac. Vreau un sfat va rog mult..acum ma simt prosat a nu il cred si ca il supar.Scuzati ca am scris asa mult.Va multumesc pentru rabdare.

15 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Ignora-l.se joaca cu tine

| Azµre a răspuns:

Să încerci să discuți cu el și să vezi ce are de zis, spune-i ce ne-ai zis nouă.

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Azµre):

I-am spus si se enerveaza ca nu stie cum sa imi demonstreze.Nici eu nu stiu ce sa fac

| Azµre a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Să-i dai șansa să-ți arate.

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Azµre):

Cum? Daca el mi-a spus ca ma iubeste dar nu stie ce trebuie facut pentru a arata lucrul asta si prin fapte.Mi-a zis sa ii spun eu ce sa faca.

| Azµre a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Aștepți, totul se va liniști în timp. O să vezi.
Ce vârste aveți?

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Azµre):

| Azµre a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Le rezolvați în timp, fi-ți deschiși asta e cheia.

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Azµre):

Ok.Multumesc mult pentru sfaturi.

| Azµre a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Nu ai pentru ce, sper să o rezolvați.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
DIn punctul meu de vedere ai facut un pas pe care nu trebuia sa-l faci si anume ai ales sa vindeci un om ranit care iubeste pe altcibineva. Un baiat, ca si o fata ii trebuie timp ca sa se refaca dupa ce sufera intr-o relatie sau a tinut foarte mult la cineva, de aici apar si problemele si ceea ce se intampla.
De ce spun asta pentru ca daca tu ai fost langa el cand a suferit s-a atasat de tine, numai ca atunci cand nu va mai suferi nu te va mai putea vedea ca un partener ci poate ca o persoana care a fost langa el. Este foarte important cand iubesti pe cineva sa ii fii alaturi, dar sa nu-i spui ca iul iubesti sau ca tii la el decat atunci cand suferinta trece si stii ca si-a revenit cu adevarat.
Se observa din ceea ce ai scris ca tu mai ai sentimente pentru el, sentimente frumoase, care sper sa gaseasca locul acolo unde trebuie si acolo unde doresti, dar din punctul meu de vedere este timpul sa-l lasi pe el sa faca urmatorii pasi si sa nu mai marturisesti din plin ce si cum si sa lasi actiunile sa vorbeasca de la sine. Cineva intelept a zis la un moment date fapte nu vorbe si asta iti recomand si eu.
Zmbeste,

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru MeConstantine):

El nu a fost intr-o relatie cu fata respectiva.Aceea fata nu l-a placut niciodata doar se juca cu el si el stia dar spunea ca nu o poate uita.Iar cand mi-a spus ultima oara ca vrea sa fim mai mult decat prieteni mi-a spus ca nu vrea sa o mai lase sa isi bata joc de el ca o uraste si ca ii e doar o simpla amica.Nu cred ca a vrut sa fie cu mine pentru ca i-am fost alaturi la suferinta pentru ca oricum ii eram si ca amici.Problema e ca eu nu il pot crede ca ma iubeste si mi-a spus ca nu stie cum sa demonstreze.Sa-i spun eu ce vreau sa faca.Dar eu nu stiu ce sa-i spun

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Iubirea a ajuns să te umilească.
Te-ai lăsat prea ușor în fața lui, dar tu ai dreptul să ai îndoielile nu el.
Ai tot dreptul să întrebi orice supărare nu are el dreptul să se supere.

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Stiu dar ma gandesc ca poate ma iubeste si chiar nu stie cum sa demonstreze si eu continui sa ii zic ca nu il cred

| Liliana1981 a răspuns:

Nu te inteleg. Nu crezi ca te iubeste dar ai jucat exact dupa cum a cantat el. Stai de vorba cu el poate s-o fi indragostit omul subit.