| obiwankenobi a întrebat:

Hello! Am si eu nevoie de ajutor. Toamna trecuta m-am indragostit de un baiat cu care ma cunosteam din clasa I, dar pana atunci nici nu m-am gandit vreodata ca ma pot indragosti de el pentru ca nu prea vorbeam si eram si mai mici. Acum am trecut a 7-a. Incepuse sa se comporte dragut cu mine, imi aducea flori...in fine. Am fost impreuna 2 luni, dupa care m-am despartit de el pentru ca ma neglija total. Avea probleme in familie, dar asta nu inseamna ca trebuia sa ma neglijeze. Nici macar nu ma mai saluta. Dupa ce ne-am despartit a fost foarte deprimat si toata lumea imi zicea sa ma impac cu el ca a suferit prea mult. Eu nu am vrut pentru ca eram foarte suparata. A trecut iarna, primavara, a venit 1 iunie si mi-a adus un trandafir. Am mers eu acasa si m-am gandit ca aveau drepatate atunci. Trebuia sa ma impac cu el, dar timpul a trecut, 6 luni, iar eu nu mai simteam nimic pentru el si totusi am zis sa-i mai dau o sansa ca poate ma reindragostesc, dar nu a fost asa. acum as vrea sa-i spun ca nu mai vreau sa fim impreuna pentru ca nu merge, dar nu vreau sa-l ranesc inca odata! Cum as putea sa-i spun in cel mai furmos mod posibil? FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| VD_1321 a răspuns:

SAlut, cazul tau este foarte interesant insa tu trebuie sa fii mai buna cu el, mai incearca o data lasa-l pina in septembrie vedeti ce e la voi, si pe urma nu te grabi pentru ca poti sa regreti ft mult.

2 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Pai stii urat din partea ta ca nu l-ai putut intelege ca el cand avea mai mare nevoie de tine u l-ai abandonat normal ca nu mai simnti nimic pentru el ca uh te-ai gandit atunci doar la tine ca dc nu te mai bagaa pe tine inseama dar daca ai stiut ca are probleme si asa.infine ai putea sa vb cu el si sa-i spui ca dupa tot ce s-a intamplat cu despartirea nu mai e ca inainte nu mai ai aceleasi sentimente si ti pare rau dar asa nu pai continua ca asta ar insemna sa iti bati joc de el si nu iti doresti sa faci asta.

| Ionutz_1335 a răspuns:

Foarte urat din partea ta ca l-ai lasat cand ai era mai greu, sunt convins ca daca u aveai probleme in familie si il neglijai el nu te parasea la greuhappy...dar faci o mare greseala daca nu vei mai fi cu el impreuna