| Ellaa123 a întrebat:

Buna TPU!:*
Va rog sa imi dati si mie un sfat.:*
Deci acum un an m-am indragostit de un baiat.Ieseam impreuna afara, dar nu singuri, insotiti si de 2 prieteni.Baiatul de care imi placea imi dadea semne ca ma place, pana intr-o zi cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Eu i-am spus da evident, si am fost impreuna.Totul mergea de minune intre noi, pana cand totul sa intunecat.Si a trebuit sa ma despart de el urgent dintr-un motiv personal.Si am pus un prieten sa ii spuna ca mam desparti de el.(si situ ca a fost o greseala,dar oricum atunci nu eram inca pregatita sa am o relatie)Si normal ca el nu a inteles de ce m-am despartit de el,si el tot vroia sa vorbesca cu mine,etc.,dar eu il evitam cu totul ca tineam la el, si il iubeam.Dar o data mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca mai bine ramanem prieteni, etc.si el a spus bine.Am uitat sa mentionez ca am fost prima lui iubita, si dupa cum stiti si voi, prima sau primul nu se uita niciodata.Si el plangea dupa mine, nu stia cum sa mai vorbesca cu mine, etc.Si sufera enorm,si din cauza asta sia schimbat comportamentul, se apucase de fumat, devenise opusul comportamentului bun.Si inca e opusul.Si acum de curand a avut si un accident,tot din cauza comportamentului,si orgoliului sau.
Si sincer imi pare rau,si chiar tin la el si acum,si realizez ca din cauza mea el s-a schimbat,mi-as dori sa il fac sa se schimbe,sa devina cel de la inceput, dar nu stiu cum! Si inca ceva, cateodata simt ca e cealalta jumatate a mea.
Va rog sa imi dati un sfatt!
Fundita pentru. cel mai bun sfat!:*

4 răspunsuri:
| Rebecca009 a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb. Tu esti fata din poza?

| WannaMore a răspuns:

Te inteleg..si mie mi s`a intamplat la fel, fara partea cu schimbatul..si ce cred eu despre asta e ca el chiar tine la tine(si stii asta) si nu trebuie decat sa vorbesti cu el, daca nu vrei sa mai fiti impreuna.mai bine ii spui ca iti placea de el inainte, si ii mai bagi si tu pe`acolo cateva complimente poate(ca baietii mor dupa ele), vorbiti ca intre prieteni. Poate il pui cu vreo prietena de`a ta..ca sa se schimbe in ce era are nevoie de o fatawinking think positive :* la mine el voia mai mult decat o simpla relatie, daca intelegi ce vreau sa spun happy acum e cu alta si din partea mea poate sa faca ce vrea. sper ca te-am ajutat macar un pic :* funda?

| elissaB a răspuns:

Poti sa spui si dc te-ai despartit de el?
Sa sti ca oamenii se schimba mult pe parcursul timpului, nu cred ca ai cum sa il schimbi inapoi cum era.

| Andutzzuu a răspuns:

Impacate cu el.