| Ellaa123 a întrebat:

Va rogg sa imi dati si mie un sfat in privinta subiectului urmator:sunt impreuna cu un baiat,care eram foarte buni prieteni si inainte sa fim impreuna,sentimentul de iubire e reciproc, dar pe mine parintii nu ma lasa sa am un iubit, si nu suport idee de a ma ascunde.Deasemenea nu as vrea sa fiu judecate de unii prieteni de ai mei,, fapt pentru care deja sa intamplat.De ex. un prieten de al meu de sex masculin ma numit pitipoanca numai din cauza ca sunt impreuna cu baiatul acela.Si mi-a trecut prin minte idee de a ma despartii de el, doar din cauzele de mai sus., cu toate ca stiu ca daca ma despart de el o sa sufar.dar sincer numai pot sa mai stau asa.VA ROG SA IMI DATI UN SFATT!

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Doamne,nu fi copila!
Daca te-a facut pitipoance, ce? A spus-o sa te faca sa te simti prost. Ignora-l, lumea are gura rea si vrea sa te intristeze! Nu te despartii de el pentru gura prieteniilor tai.Pana cand parintii iti vor da voie asta este..doar nu vrei sa fi pedepsita. Sper ca el sa inteleaga situatia si sa fie alaturi de tine!

3 răspunsuri:
| Jhfdfd a răspuns:

Lasa prosti invidiosi, vezi-ti de relatia ta, si parintilor spune-le ca nu ai iubit, e cel mai usor, parerea mea happywinking tu stii acumwinking

| google334 a răspuns:

Lasa toti fraieri si parinti tai daca te iubesc ar trebuie sa te inteleaga ca esti la varsta la care trebuie sa ai un prieten cat despre fraieri aia dai naibi ca sunt invidiosiwinking

| andreea201219 a răspuns:

Mai bine spune-le al tai ca ai iubit si gata pana la urma o sa trebuiasca sa se obisnuiasca cu ideea asta bine daca ai de gand sal tii pentru o perioada mai lunga.si depinde si cati ani ai. funda:d