| DG9 a întrebat:

Am 14 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de 1 an de zile.si el tot insista sa o fac cu el.Eu nu vreau. dar il iubesc foarte mult si el pe mine la fel... Voi ce sfat iti dati. VOT + FUNDA!

14 răspunsuri:
| Karisma a răspuns:

Cel mai bun sfat e asculta-ma cu atentie fiindca am dreptate si stiu asta: nu fa o greseala caci dupa asta te vei simti vinovata.La 13/14 ani nu e iubire, la 14 ani baietii le arde de fete.Azi te are pe tine miine pe alta.Si pina la urma tu ramii trista. Mai asteapta pina la vreo 17 / 18 ani si poate veti putea face ce doriti. Asculta-ma fiindca iti va parea ftf rau. El isi doreste numai sa-ti distruga viata. Spune-i ca daca intr-adevar ii place de tine sa mai astepte ca nu esti marioneta lui. Am avut si eu o prietene care era pusa in situatia asta si pina la urma a facut-o si baiatul i-a spus" pa cauta alt baiat" nici nu-ti imaginezi cum a reactionat.Bafta.Fundita?

| Criiistinutsa a răspuns:

Asteapta macar pana la 17 anihappy. Si eu am tot 14, dar nu ma gandesc sa fac asta pentru ca inca sunt in crestere. Am auzit ca daca iti incepi viata sexuala de la o varsta frageda, nu te mai dezvoltithinking si esti predispusa la cancer d col uterinhappy...
Sper sa iei decizia corecta, si daca te iubeste te mai asteapta 2-3 ani:p!

| Karinakari99 a răspuns:

Deşi am 13 ani,îţi spun să nu cedezi! Îi spui că nu eşti pregătită şi gata,dacă nu te desparţi de el. Ştiu,e trist, îl iubeşti, dar dacă te iubeşte cu adevărat va avea răbdare până când eşti pregătită.

| Doηηa a răspuns:

Mai asteapta pana la 17-18 ani. Sfatul meu. happy

| Cosmina_1720 a răspuns:

Daca te iubeste va astepta pana vei fi tu pregatita...iti dau un sfat nu o fa cu el pentru ca de obicei unele lucruri se schimba dupa

| mariamarybu a răspuns:

Asculta putin! atunci cand un baiat iti cere sa te culci cu el inseamna ca nu te iubeste! acest lucru vine de la sine. poate ca el iti spune ca te iubeste dar prin ceea ce te+a rugat sa faceti dovedeste ca nu te iubeste iar pentru tine simte doar o atractie fiyica. dar totusi, de ce va grabiti? relatile sexuale se incep cel mai devreme la 17+18 ani. sunteti inca niste copii. eu yic sa te impotrivesti deoarece nu are rost sa ai prima ta noapte de dragoste cu cineva care iti cere acest lucru. te ia drept curva ca sa zzic asa. bucurati-va intai de anii adolescentei cu saruturi, imbratisari, iar deabi la facultate ganditi+va la sex. eu imi doresc ca prima noapte de dragoste sa fie cu cel cu care ma voi casatori, cu omul care stiu ca ma iubeste cu adevarat. cum am mai yis, nu te iu beste daca iti cere asa ceva. si daca mai si insista inseamna ca e un baiat care se gandeste numai la el, la poftele lui ci nu in primul rand la tine. daca tot o vei face cu e de ce nu te si plateste ca sa iasa macar ceva din asta? gandeste-te putin. tu vrei asa ceva?

| vreau1alint a răspuns:

Nu are rost sa o faci la varsta asta. Daca te iubeste va intelege ca nu poti sa o faci, gandeste-te ca daca se intampla ceva tu suferi nu el.

| faaalyoana a răspuns:

Fata ai doar 14 ani...gandeste-te de doua ori inainte sa iei o decizie de asta
esti inca foarte mica. daca prietenu tau e mai mare ca tine cu 4 ani ex.
spune-i sa mai astepte... daca te iubeste cu adevarat.
sa astepte sa mai cresti. daca nu vrea da-i papucii si cautati sa-ti faci relatii cu cineva de varsta ta.

| kurtdcbn a răspuns:

De ce nu vrei s-o faci?laughing

| claudiaaas a răspuns:

Si eu am 13 ani, el cati ani are? Sfatul meu este sa NU te culci cu el! Sunt baieti in scoala care vor sa stea cu o anmita pers doar ca sa o f**a (scuze expresia) cati baieti m.au intrebat daca vreau sa fiu cu ei, am acceptat, dupa aceeea a urmat sarutul, imbratisarile si dupa au vrut sa treaca mai departe.(sex) Stiu niste fete de la a 8. a care s.au incurcat cu niste tigani de vreo 16-17-18(si eu dar cu baieti cuminti sh un pic mai mici. 14-15-16 ani) ani sh peste una a dat cu motorul sh pe cealalta a vrut s-o violeze.deci mai bine mai asteapta pe pup! succes

| EuZina a răspuns:

Daca nu te simti pregatitta nu o face.Asta sa nu regreti mai taziu.Cred ca el e mai mare ca tine, si poate de aia ca na are si el nevoile lui.sunt mai multe ras,ori vrea sa fie el primul,ori ca doar asta vrea, sau poate ca daca nici el na facut-o inca, doreste sa aiba aceasta experienta cu tine.Insa doar tu decizi.gandeste-te bine daca chiar merita sa o faci prima data cu el, daca te iubeste intradvar.Sunt niste intrebari care trebuie sa ti le pui inainte de a face pasul.Sa nu iti para rau ca mine, tot la 14 ani s-a intamplat, nu am fost pregatita sa o fac atunci dar na am facut-o ca il iubeam, dar soarta a facut sa ramanem si acum impreuna 5 ani.Iti doresc si tie acest lucru.Te pup

| AnormalKid a răspuns:

- Aoleu, uite asa apar puradeii. Ne inmultim si noi. Sa trecem la partea aia in care iti zic ce faci: NU te lasa injosita, sa isi caute pe alta. Traieste-ti viata din plin!

| 5465449634649634769347 a răspuns:

Da-i papucii.

| patry94 a răspuns:

Deci... in primul rand TRAIESTE-TI copilaria... vei regreta mai tarziu pentru ca eu pun pariu ca relatiile astea de la o varsta critica cum ar fi 14-15 ani se rup foarte repede si daca o vei face cu el si doamne fereste te vei desparti de respectivul iti va parea rau ca ai facut'o iar dupa cativa ani cand iti vei gasi cu adevarat iubirea poate acel baiat te va iubi intr-adevar iar acel tip nu te va putea accepta pentru ca nu ai fost virginahappy Si mie mi s'au propus de astea la varsta ta si,, ca rasplata'' am fost parasitahappy sper sa faci alegerea corecta